Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Czy Start obroni się przed Wybrzeżem? – Zapowiedź meczu Aforti Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Aforti Start Gniezno

Autor: Łukasz Kachel

Czy Start obroni się przed Wybrzeżem? – Zapowiedź meczu Aforti Start Gniezno – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

W najbliższy poniedziałek rozegrany zostanie mecz w ramach 12. kolejki eWinner 1. Ligi pomiędzy Aforti Startem Gniezno i Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, ze względu na sytuację w dole tabeli i walkę o utrzymanie w lidze.

Do składu gdańszczan nie wraca jeszcze kontuzjowany Jakub Jamróg – pisaliśmy o tym (TUTAJ). Kontuzji nie zdołał jeszcze wyleczyć Wiktor Trofimow, którego miejsce zajmie Piotr Gryszpiński. W drużynie Startu kontuzjowanego Szymona Szlauderbacha zastąpi Philip Hellstroem-Baengs.

Spotkanie to ma wielkie znaczenie w kontekście utrzymania w lidze. W przypadku porażki, sytuacja gospodarzy zrobiłaby się bardzo trudna. Zawodnikom Startu zostaną bowiem do rozegrania tylko trzy spotkania. Dwa z nich to mecze wyjazdowe odpowiednio w Krośnie i Łodzi, a trzeci to spotkanie u siebie z bardzo silnym w tym sezonie Falubazem Zielona-Góra. W tabeli tuż za plecami drużyny z Gniezna znajduje się ROW Rybnik, który teoretycznie ma łatwiejsze mecze do rozegrania w końcówce sezonu.

Czy Start poczyni ważny krok w kierunku utrzymania w 1. Lidze? A może to Wybrzeże sprawi małą niespodziankę i wygra w Gnieźnie? Odpowiedź poznamy już jutro. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00.

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

Aforti Start Gniezno:

  • 9. Antonio Lindbaeck
  • 10. Ernest Koza
  • 11. Philip Hellstroem-Baengs
  • 12. Oskar Fajfer
  • 13. Peter Kildemand
  • 14. Marcel Studziński
  • 15. Mikołaj Czapla

fot. Patrycja Sobiech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *