Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Speedway 2. Ekstraliga

Aforti Start Gniezno – Arged Malesa Ostrów [zapowiedź]

Aforti Start Gniezno

Autor: Redakcja

Aforti Start Gniezno – Arged Malesa Ostrów [zapowiedź]

W poniedziałek o godzinie 18.00 Aforti Start Gniezno podejmie u siebie Arged Malese Ostrów. Będzie to ważny mecz zwłaszcza dla drużyny gości. Ostrów obecnie zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli. Natomiast Aforti Start Gniezno jest na 7. miejscu. Pierwszy mecz tych drużyn zakończył się wynikiem 59:31 dla Ostrowa. Jest kilka smaczków tego spotkania. Ostrów będzie dążył do wygranej żeby zakończyć sezon na wysokim miejscu w tabeli. W tym spotkaniu wystąpi również uczestnik Grand Prix Oliver Berntzon. Szwed jest byłym zawodnikiem Gniezna i po odejściu z tej drużyny nie idzie mu za dobrze.

Arged Malesa Ostrów ma w swoim składzie kilku zawodników, którzy dobrze punktują i można na nich liczyć w kluczowych momentach. Weterani Grzegorz Walasek i Tomasz Gapiński jadą bardzo dobrze w tym sezonie. Warto również zwrócić uwagę na Patricka Hansena, który przed sezonem przyszedł z Rzeszowa. Zawodnik ma dobrą średnią, awansował do cyklu SEC, został dwukrotnie zawodnikiem miesiąca.

Nie ma zbyt wiele argumentów po stronie Startu Gniezno. Mirosław Jabłoński otrzymuje raczej ostatnią szansę. Zawodnik i ekspert TV w tym sezonie prezentuje się przeciętnie. Dla Gniezna ten mecz nie będzie miał wielkiej wagi. Można powiedzieć, że drużyna jedzie jedynie o to żeby z klasą pożegnać się z kibicami. Po tym spotkaniu zawodników z Gniezna czeka jeszcze wyjazd do Łodzi.

Awizowane składy:

Reklamy

Aforti Start Gniezno:
9. Peter Kildemand
10. Frederik Jakobsen
11. Timo Lahti
12. Mirosław Jabłoński
13. Oskar Fajfer
14. Mikołaj Czapla

Arged Malesa Ostrów:
1. Oliver Berntzon
2. Tomasz Gapiński
3. Daniel Kaczmarek
4. Patrick Hansen
5. Grzegorz Walasek
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Poczta

Termin spotkania: 2 sierpnia (poniedziałek), godz. 18:00
Sędzia: Tomasz Fiałkowski

fot. Anna Kłopocka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×