Żużel - Best Speedway Tv

Adrian Cyfer dołącza do SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Adrian Cyfer

Adrian Cyfer dołącza do SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023!

Adrian Cyfer dołącza do SpecHouse PSŻ Poznań na sezon 2023!

Dla postronnych obserwatorów patrzących tylko i wyłącznie przez pryzmat obsady ostatniego finału 2 ligi żużlowej, ten transfer wydaje się być zaskakującym ruchem ze strony włodarzy Skorpionów. Ze względu jednak na dość ograniczone pole transferowe w momencie awansu do wyższej ligi, angaż zawodnika z posiadanym doświadczeniem w tej klasie rozgrywkowej może się okazać niezbędny.
galeria 1 1

Jeszcze we wrześniu Adrian Cyfer stał po drugiej stronie barykady względem drużyny SpecHouse PSŻ Poznań podczas finałowej rywalizacji w barwach ekipy OK Bedmet Kolejarz Opole. Dla zawodnika finałowy dwumecz to była prawdziwa sinusoida formy, pierwsza część zakończona słabym wynikiem a w rewanżu osiągnięty najlepszy rezultat w opolskiej drużynie. Wychowanek Stali Gorzów Wlkp w minionych rozgrywkach 2 ligi żużlowej wykręcił średnią biegową 2,058 co dało w końcowym indywidualnym zestawieniu siódmy wynik.


W nie tak dawnym wpisie na swoim profilu społecznościowym Adrian Cyfer informował o tym, że w przyszłym sezonie nie będzie już reprezentował barw opolskiej drużyny mimo indywidualnie udanego sezonu. Mimo prób zatrzymania zawodnika przez opolskich działaczy, żużlowiec podjął decyzję o zmianie barw klubowych ze względu na możliwość jazdy w wyższej lidze. Ambicja przyświecająca zawodnikowi znalazła więc swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

galeria 2 1

Dla Skorpionów występujących w przyszłym sezonie jako beniaminek eWinner 1 ligi taki zawodnik jak Adrian Cyfer, może przynieść wiele pożytku w walce o cel jakim będzie utrzymanie się w lidze. Nie będzie to łatwe zadanie ale zespół budowany o zawodników z doświadczeniem i ambicją jazdy na wyższym poziomie można myśleć o osiągnięciu celu jaki sobie włodarze poznańskiego klubu postawili na nadchodzący sezon. W drużynie z ul. Warmińskiej zapowiada się więc ciekawa rywalizacja pomiędzy polskimi zawodnikami na pozycjach seniorskich.

Foto: Sandra Rejzner


Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×