Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Adam Skórnicki: W tygodniu poprzedzającym inaugurację rozgrywek planujemy także zorganizować indywidualne mistrzostwa naszego klubu.

Adam Skórnicki

Autor: Aleksandra Gucia

Adam Skórnicki: W tygodniu poprzedzającym inaugurację rozgrywek planujemy także zorganizować indywidualne mistrzostwa naszego klubu.

Orzeł Łódź skompletował zespół na sezon 2022. Włodarze oraz kibice klubu mają nadzieję, że przyszły rok będzie wyglądać zdecydowanie lepiej niż 2021. Trener Adam Skórnicki na braki kadrowe narzekać nie może. Szkoleniowiec zdradził, jak jego zespół będzie przygotowywać się do nadchodzącego sezonu.

258384176 7159440030748603 145643198259533140 n
fot. Orzeł Łódź

 –Mamy już ustaloną sytuację kadrową. Jesteśmy teraz na etapie ustalania planów przygotowań do zbliżającego się sezonu. Mamy ponad czternastu zawodników do dyspozycji, a w meczu będziemy mogli korzystać z ósemki. Na pierwsze mecze trzeba zatem dokonać odpowiedniej selekcji. W założeniu mamy rozegranie pięciu lub sześciu imprez sprawdzających. Zaczniemy od sparingu z drugoligową drużyną.

Następnie rozegramy domowy i wyjazdowy mecz z zespołem z Ekstraligi. Ten etap zakończymy przygotowaniami wspólnymi, czyli pojedynkiem dwóch drużyn złożonych z naszych zawodników. W tygodniu poprzedzającym inaugurację rozgrywek planujemy także zorganizować indywidualne mistrzostwa naszego klubu. Mam nadzieję, że pogoda na to pozwoli. Myślę, że te mecze sprawdzające pozwolą nam wyłonić drużynę, która w pierwszych meczach ligowych będzie walczyła o zwycięstwo.

W drużynie ważna jest integracja, która pomaga w porozumiewaniu się zarówno na torze, jak i w parku maszyn.

 –Planujemy wspólny tygodniowy obóz w górach. Odbędzie się on na początku roku. Później, o ile się uda, zrobimy jeszcze jedno zgrupowanie. Nie będzie ono już typowo górskie, ale bardziej związane z bezpośrednim przygotowaniem do jazdy na torze  Przed sezonem 2020 i 2021 ciężko było rozegrać niektóre sparingi. Miejmy nadzieję, że teraz będzie już inaczej i trochę tych spotkań uda się przeprowadzić. Dzięki temu łatwiej wyłonimy najlepszą ósemkę do pierwszych meczów – oznajmił trener Orła Łódź na łamach strony klubowej.

fot. Orzeł Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *