Żużel - Ekscytujące Aktualności

Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Adam Krużyński: „Trio faworytów”.

Adam Krużyński

Autor: Wojciech Kamiński

Oceń Wpis

Adam Krużyński: „Trio faworytów”.

Adam Krużyński, CEO Nice Poland & CEO Fibaro, członek rady nadzorczej KS Toruń, udzielił wywiadu na łamach polskizuzel.pl, w którym podzielił się spostrzeżeniami i przewidywaniami dotyczącymi najbliższego sezonu eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Na początku Pan Adam wskazał swojego faworyta, a w zasadzie faworytów. – „Zdecydowanego faworyta nie ma. Pierwsza trójka jest wyrównana. Nie powiedziałbym, że ktoś z tria Falubaz, Polonia, Wilki jest faworytem.”

Jako drużyny, które potencjalnie mogą wygrać ligę wskazał Falubaz Zielona Góra, Polonię Bydgoszcz i Wilki Krosno. Podkreślił również, że kluczowe będą zwycięstwa na wyjazdach i to one zdecydują o tym kto dotrze do finału play-off.

Zapytany o umieszczenie Wilków z Krosna w roli faworyta odpowiedział: – „To już drugi sezon, w którym Wilki pojadą w podobnym zestawieniu. Mają lepszą niż przed rokiem formację juniorską. Ona nie będzie odstawała aż tak bardzo. Poza tym zespół okrzepł na różnych torach. Mają dwóch mocnych liderów: Lebiediewa i Musielaka. Oni mogą być w TOP5 całej ligi na koniec sezonu.”

W kolejnej części Pan Krużyński odniósł się do rozkładu sił w sezonie 2022 eWinner 1. Ligi. Jego zdaniem w grze o awans będą liczyły się tylko trzy drużyny, a zespołem, który może namieszać będzie Orzeł Łódź. – „Wiele będzie zależeć od tego, czy Adam wykona dobrą robotę na poziomie selekcji zawodników. Tam jest zawsze bogactwo wyboru, więc sztuką jest wyłuskać tych najciekawszych.”

Reklamy

Zdaniem Pana Adama, kandydatami na gwiazdy ligi spośród krajowych seniorów będą Buczkowski i Musielak, a spomiędzy zagranicznych zawodników wymienił Andrzeja Lebiediewa i Rohana Tungate`a. Dodał jednak, że najgroźniejszy w całej eWinner 1. Lidze będzie reprezentant Abramczyk Polonii Bydgoszcz. – ” Uważam jednak, że tym najgroźniejszym zawodnikiem będzie Zagar. On jest ambitny, on nie chce kończyć kariery w pierwszej lidze. Może być najsilniejszym żużlowcem eWinner 1. Ligi i gwiazdą Polonii. „

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×