Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Fogo Unia Leszno – Cellfast Wilki Krosno. Absolutny debiut na Smoczyku! (zapowiedź)

Krosno
Fot. Marta Astachow

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

Fogo Unia Leszno – Cellfast Wilki Krosno. Absolutny debiut na Smoczyku (zapowiedź)

Kiedy 4 lata temu Prezes Grzegorz Leśniak ogłaszał pięcioletni plan zakładający awans nowo powstałej drużyny Wilki Krosno do PGE Ekstraligi zarówno dziennikarze, jak i kibice kręcili głową z niedowierzaniem. Przez te cztery lata drużyna z Krosna krok po kroku, konsekwentnie budowała swoją markę i pozycję, wdrażając plan Zarządu klubu w życie.

Nicki Pedersen odpuści starty na Wyspach?

I tak o to już w najbliższą niedzielę drużyna Cellfast Wilków Krosno zadebiutuje w Ekstralidze wyjazdowym meczem z Fogo Unią Leszno. Mecz na popularnym „Smoczyku” pod wieloma względami zapowiada się bardzo interesujący. W barwach Wilków zobaczymy Jasona Doyle’a, który w przerwie zimowej zasilił szeregi krośnian, pomimo iż wcześniej był po słowie z działaczami Unii. Wokół tego transferu zrobiło się niemałe zamieszanie, a sam zawodnik stał się persona non grata w Lesznie. Do tego obydwie drużyny są przez ekspertów skazywane na walkę o utrzymanie w PGE ekstralidze, więc takie spotkanie już na samym początku sezonu gwarantuje nam, że jedni i drudzy podejdą do tej rywalizacji z jednym celem – wygrać mecz.

Z Fogo Unii Leszno zimą odeszli wspomniany wcześniej Jason Doyle, Piotr Pawlicki, David Bellego oraz Keynan Rew, który większą część sezonu spędził na wypożyczeniu w Krośnie i dołożył swoją cegiełkę do awansu krośnian.

W ich miejsce Unia pozyskała doświadczonego Chrisa Holdera, który rozstał się z Ostrovią oraz powracających na leszczyński tor Bartosza Smektałę i Grzegorza Zengotę. O sile formacji U24 ma stanowić Jaimon Lidsey. Natomiast duże pole manewru trener Piotr Baron będzie miał w formacji juniorskiej, bo Leszno słynie ze znakomitego szkolenia młodzieży. Silnym punktem powinien być Damian Ratajczak. Drużynę jako kapitan poprowadzi Janusz Kołodziej.

Działacze Cellfast Wilki Krosno, aby nie podzielić losu drużyny z Ostrowa, która w ubiegłorocznych rozgrywkach przegrała wszystkie mecze, zrobili wszystko, aby drużyna miała szansę na skuteczną walkę na najwyższym szczeblu rozgrywek. Z drużyną pożegnali się Tobiasz Musielak, Mateusz Szczepaniak, Rafał Karczmarz, a do Włókniarza wrócił Franciszek Karczewski.

Wilki Krosno przyjęły taktykę pozyskania dobrych zawodników i zarazem osłabienia drużyn, z którymi według ekspertów przyjdzie im walczyć o utrzymanie w lidze. Do drużyny dołączyli Jason Doyle, doświadczony Krzysztof Kasprzak oraz Indywidualny Mistrz Polski Juniorów Mateusz Świdnicki, który ma wzmocnić formację U24.

W składzie pozostawiono idoli krośnieńskiej publiczności Vaclava Milika i ponownie wybranego na kapitana Andrzeja Lebiediewa. W formacji juniorskiej nową twarzą będzie Denis Zieliński.

Początek meczu o godzinie 16:30 w niedzielę, 9 kwietnia. Transmisja w Canal+Sport 5 oraz Canal+Online.

Awizowane składy:

Cellfast Wilki Krosno

1. Vaclav Milik
2. Mateusz Świdnicki
3. Jason Doyle
4. Krzysztof Kasprzak
5. Andrzej Lebiediew
6. Krzysztof Sadurski
7. Denis Zieliński

FOGO Unia Leszno

9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Jaimon Lidsey
12. Grzegorz Zengota
13. Chris Holder
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *