Polonia Bydgoszcz ma problem przed sezonem. „Ktoś będzie czekał na potknięcie kolegi”
Polonia Bydgoszcz z nadwyżką seniorów przed startem sezonu
Abramczyk Polonia Bydgoszcz uchodzi za jednego z głównych faworytów do awansu do PGE Ekstraligi. Silny skład może jednak oznaczać nie tylko większe możliwości, ale też trudne decyzje dla sztabu szkoleniowego. Jak przyznał trener Dariusz Śledź w rozmowie dla Radia PIK, w drużynie jest nadwyżka seniorów, a jeden z nich będzie musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.
Już na początku sezonu w bydgoskim klubie pojawi się problem, który w sporcie często określa się mianem „kłopotu bogactwa”. W kadrze znajduje się więcej zawodników zdolnych do jazdy w lidze niż miejsc w składzie meczowym. Oznacza to, że ktoś z doświadczonych żużlowców będzie musiał czekać na swoją szansę poza podstawową siódemką.
Trener Polonii nie ukrywa, że taka sytuacja nie jest komfortowa dla zespołu. – Chciałbym załatwić ten temat jak najszybciej, żeby wprowadzić spokój w drużynie – powiedział Dariusz Śledź w rozmowie dnia na antenie Radia PIK.
Żużel. Polonia Bydgoszcz już na torze. „Najważniejsze to złapać luz na motocyklu”
Falubaz wyjechał na tor! Pierwsze kółka przy W69 i ważny sygnał przed sezonem [WIDEO]
Szkoleniowiec zwraca uwagę, że obecność zawodnika „w odwodzie” może powodować niepotrzebne napięcie w zespole. – Ten jeden oczekujący będzie stał nad resztą zespołu i mówiąc nieładnie czekał na potknięcie któregoś z kolegów – przyznał otwarcie trener bydgoszczan.
Z jednej strony taki układ może działać mobilizująco na zawodników, którzy wiedzą, że ich miejsce w składzie nie jest dane raz na zawsze. Z drugiej jednak strony długotrwałe utrzymywanie rezerwowego seniora w kadrze bywa trudne do zarządzania, szczególnie jeśli chodzi o atmosferę w drużynie.
Śledź podkreśla, że klub będzie chciał rozwiązać tę kwestię możliwie szybko. Decyzja może zapaść już na początku sezonu ligowego. – Myślę, że dwie, trzy kolejki i podejmiemy decyzję, na którego z zawodników stawiamy i ten będzie jechał w meczach – zapowiedział szkoleniowiec.
Nie oznacza to jednak, że temat ewentualnych wypożyczeń jest całkowicie zamknięty. Jeśli któryś z zawodników uzna, że chce regularnie startować w innym klubie, Polonia nie wyklucza takiego rozwiązania. Na razie jednak w Bydgoszczy skupiają się przede wszystkim na przygotowaniach do sezonu i pierwszych treningach.
Paradoksalnie szeroka kadra może być również zabezpieczeniem na wypadek problemów zdrowotnych. Żużel to sport urazowy i w trakcie długiego sezonu kontuzje nie należą do rzadkości. – Wiemy, jaki to jest sport i to daje pewien komfort – przyznał trener.
Jedno jest jednak pewne – w Polonii Bydgoszcz rywalizacja o miejsce w składzie zapowiada się wyjątkowo ciekawie. A dla sztabu szkoleniowego najbliższe tygodnie mogą oznaczać jedną z pierwszych poważnych decyzji personalnych jeszcze zanim sezon na dobre się rozpędzi.



- Żużel. Nowy zawodnik Falubazu już po pierwszym treningu na domowym torze!
- Polonia Bydgoszcz ma problem przed sezonem. „Ktoś będzie czekał na potknięcie kolegi”
- Żużel. Unia Tarnów nie wystartuje w lidze? Igielski: „Mamy gotowy scenariusz”
- Żużel. Falubaz Zielona Góra już po treningu. „Lekki stresik był przed treningiem”
- Żużel. Sparta Wrocław oficjalnie wyjechała na tor! Pierwszy trening i początek walki o mistrzostwo