Żużel - Best Speedway Tv

Rzeszowska premiera czy opolska dominacja? 7R Stolaro Stal Rzeszów - OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Rzeszowska premiera czy opolska dominacja? 7R Stolaro Stal Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

Lokomotiv Daugavpils
bstv 1536x162 3
Rzeszowska premiera czy opolska dominacja? 7R Stolaro Stal Rzeszów - OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ] 3

Rzeszowska premiera czy opolska dominacja? 7R Stolaro Stal Rzeszów – OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ]

W niedzielę południe 06.06 na godz.12, zaplanowane jest kolejne spotkanie drugiej kolejki 2 ligi żużlowej pomiędzy 7R Stolaro Stal Rzeszów a OK Bedmet Kolejarz Opole.

Gospodarze tego meczu zainaugurują tym samym domowe spotkania po przedłużających się remontach na obiekcie, który na co dzień służy także piłkarzom miejscowej drużyny Stali Rzeszów. Liderujący w tabeli rozgrywek goście ze stolicy polskiej piosenki, są już jedyną niepokonaną ekipą w stawce i z pewnością zamierzają to podtrzymać!

Awizowane składy:

awizowane sklady
Rzeszowska premiera czy opolska dominacja? 7R Stolaro Stal Rzeszów - OK Bedmet Kolejarz Opole [ZAPOWIEDŹ] 4


Po ostatnim kolejnym przegranym meczu, trener rzeszowskich żurawi Michał Widera miał wiele zastrzeżeń do występu seniorów swojej drużyny. Nie pomogło wzmocnienie w ostatniej chwili zawodnikiem wypożyczonym z Arged Malesy Ostrów Wlkp. Adrianem Cyferem, któremu przydarzyły się dwa defekty w przegranym spotkaniu ze SpecHouse PSŻ Poznań 56:34. Zawiedli zarówno solidni do tej pory Hubert Łęgowik oraz Tim Soerensen, jak i wciąż nie mogący odnaleźć formy z zeszłego sezonu Adam Ellis. Ze względu na równoległy mecz w lidze angielskiej nie mógł w tym spotkaniu wystąpić najskuteczniejszy jeździec żurawi Australijczyk Sam Masters, natomiast jadący w jego miejsce Rosjanin Ilja Czałow, nie okazał się jego godnym następcą.

Najjaśniejszym punktem drużyny był Mateusz Majcher, młodzieżowiec wygrał wszystkie trzy swoje starty, lecz ostatni swój zwycięski bieg okupił stłuczeniami związanymi z upadkiem na przeciwległej prostej startowej po kontakcie z Larsem Skupieniem. Mimo sumy tych wszystkich nieszczęść trener żurawi wciąż wierzy w swoją drużynę i jej awans do fazy playoff.


Dla podopiecznych menedżera Piotra Mikołajczaka, spotkanie w Rzeszowie będzie kolejnym, w którym będą chcieli udowodnić swoją wartość jako lider obecnych rozgrywek. Do tej pory drużyna wygrywała swoje spotkania ze sporą przewagą, mając bardzo wyrównany i mocny skład seniorów oraz częstochowską gościnną pomoc w postaci zawodników młodzieżowych Bartłomieja Kowalskiego i Mateusza Świdnickiego. Tym razem jedyną zmianą w żelaznym ustawieniu Kolejarzy, będzie zastąpienie wypożyczonego z Zooleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz juniora Kacpra Łobodzińskiego, kontuzjowanego w ostatnim spotkaniu z Optibet Lokomotiv Daugavpils. Marcel Krzykowski to również zawodnik młodzieżowy wypożyczony z drużyny Śląska Świętochłowice, który w zeszłym sezonie startował już w barwach opolskiej drużyny.

Podsumowując, ekipa rzeszowska znajdująca się w bardzo trudnym położeniu, będzie szukać przełamania w domowym meczu z dominatorem tegorocznych rozgrywek jakim jest drużyna z Opola. Będzie to bardzo trudno zadanie nawet pomimo atutu własnego toru na którym drużyna miała w tym tygodniu w końcu szansę potrenować. Czy będzie to jednostronne spotkanie? Wiele będzie zależeć od dyspozycji Rzeszowian, bo z pewnością Opolanie nie będą łaskawi dla swoich przeciwników w drodze po kolejny ligowy skalp.

#DrugajestEkstra

Foto: Sandra Rejzner

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
×