Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

6. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Energa Wybrzeże Gdańsk vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Metalkas 2. Ekstraligi

Autor: Edyta Wojdeł

6. runda Metalkas 2. Ekstraligi. Energa Wybrzeże Gdańsk vs H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Przed nami szósta już runda sezonu żużlowego 2024. W tę niedzielę 26.05 o godz. 14:00 odbędzie się kolejne spotkanie fazy zasadniczej Metalkas 2. Ekstraligi. Energa Wybrzeże Gdańsk podejmie na domowym torze H. Skrzydlewska Orła Łódź. Dla obydwu drużyn będzie to walka o bardzo cenne punkty.

Niedzielny mecz będzie jednym z dwóch, zaplanowanych na ten dzień spotkań na średnim szczeblu polskich rozgrywek żużlowych. Równolegle o tej samej porze zostanie rozegrany mecz w Krośnie, którego przeciwnikiem będzie Arged Malesa Ostrów Wielkopolski.

Zarówno gospodarze, jak i goście nie mają na swoim koncie jeszcze żadnej wygranej. Drużyna Energa Wybrzeże Gdańsk, znajduje się w o tyle lepszej sytuacji, iż zdobyła jeden duży punkt, remisując podczas 3. rundy, rozgrywek Metalkas 2. Ekstraligi, na wyjeździe w Poznaniu. W ubiegłym tygodniu gdańszczanie przegrali sześcioma punktami, na własnym owalu, z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Spotkanie to zostało jednak zakończone przedwcześnie z uwagi na warunki atmosferyczne. W tę niedzielę natomiast nadbałtyccy żużlowcy podejmą ponownie u siebie, zawodników, którzy na chwilę obecną znajdują się w najgorszej punktowej sytuacji – H. Skrzydlewska Orła Łódź.

DSC 4170

Dla Energa Wybrzeża Gdańsk sezon 2024 rozpoczął się bez wątpienia mało satysfakcjonująco. Porażki zarówno na własnym torze, jak i na wyjazdach i jeden remis, nie są bowiem szczytem marzeń żadnej drużyny. Dodatkowo ostatnie spotkanie przyniosło gdańszczanom, pierwszą w tym roku w Metalkas 2. Ekstralidze, czerwoną kartkę. Na tak stanowcze upomnienie bowiem, zapracował sobie ubiegłej niedzieli junior Wybrzeża – Bartosz Tyburski.

Goście z Łodzi, jak do tej pory również nie wykazali się satysfakcjonującą żużlową dyspozycją. Pierwsze przebłyski większego ducha walki zaprezentowali na własnym torze podczas spotkania z ROWem Rybnik. Mecz, chociaż przegrany, stał się prawdopodobnie impulsem do wzmocnienia starań łódzkiej drużyny. Wskazywać może na to znacznie lepsza dyspozycja podczas wyjazdu do Ostrowa, gdzie łodzianie po szóstym biegu wypracowali sobie czteropunktową przewagę. Jak wspominał jednak były kapitan Orłów, Tomasz Gapiński, łódzkim żużlowcom zdecydowanie brak w tym sezonie szczęścia. Ostatnie niedzielne spotkanie potwierdziło bez wątpienia tę teorię. Wygrywany przez H. Skrzydlewska Orła Łódź pojedynek w Ostrowie przerwały opady atmosferyczne i finalnie, decyzją sędziego, został on odwołany.

Czy łódzkie Orły doczekają się wreszcie przychylnego spojrzenia losu i zapunktują po raz pierwszy w sezonie? Czy też może zostaną pochłonięci przez nadbałtycką falę? Tego dowiemy się już w niedzielę. Patrząc na sytuację obydwu znajdujący się u dołu tabeli drużyn, możemy spodziewać się sporych emocji.

Fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ul. Zawodników 1 w Gdańsku oraz na antenę Canal+ Sport 5 . Początek transmisji o godzinie 13:40 – studio, początek spotkania godzina 14:00. Sędzią zawodów będzie Piotr Lis, a komisarzem toru Przemysław Brucheiser.

Awizowane składy:

GKŻ Wybrzeże Gdańsk:
9. Krzysztof Kasprzak
10. Tom Brennan
11. Mateusz Tonder
12. Nicolai Klindt
13. Niels Kristian Iversen
14. Miłosz Wysocki
15. Bartosz Głogowski

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
1. Luke Becker
2. Benjamin Basso
3. Tomasz Gapiński
4. Daniel Kaczmarek
5. Oliver Berntzon
6. Mateusz Bartkowiak
7. Bartosz Nowak

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV!

DSC 4155

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×