Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Niesportowe zachowanie i czerwona kartka w Gdańsku!

Niesportowe zachowanie
Fot. Sonia Kaps

Autor: Redakcja

438101937 414406611468952 8646289639228523248 n 1

Niesportowe zachowanie i czerwona kartka w Gdańsku!

W trudnej sytuacji znalazł się Bartosz Tyburski z drużyny Energa Wybrzeże Gdańsk podczas meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Sędzia Rafał Kobak dwukrotnie ukarał go żółtymi kartkami, co oznaczało wykluczenie go z rywalizacji w meczu. Pierwszy raz było to za niebezpieczną sytuację na torze, gdy próbował ominąć rywala. Drugi raz za zachowanie, które nie pasowało do ducha sportowej rywalizacji.

Pomimo kontrowersji, wynik wyścigu był sprawiedliwy, gdyż Polonia wygrała po trzecim podejściu. W innym biegu, gdy Tyburski upadł, nie chciał kontynuować wyścigu, co skończyło się dla niego drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. To był naprawdę nietypowy mecz!

Zachowanie młodego zawodnika, Bartosza Tyburskiego, było nie do końca fair play. Choć mógł być zdezorientowany czy zaniepokojony sytuacją na torze, to nie podniesienie się po upadku i kontynuowanie wyścigu to nie jest właściwy sposób postępowania. Każdy zawodnik powinien dążyć do tego, aby rywalizować uczciwie i do końca, nawet jeśli sytuacja na torze nie idzie po jego myśli. Dla sportu ważne jest nie tylko zwycięstwo, ale także zachowanie się zgodnie z zasadami fair play i szacunkiem dla rywali oraz sędziów i kibiców.

1 103 1713115748 5748
Fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.
Żużel
Fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A.

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *