Przejdź do treści
Aktualności

100 lat sportu żużlowego. Wyjątkowe wydarzenie w Lesznie

100 lat sportu żużlowego
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

100 lat sportu żużlowego. Wyjątkowe wydarzenie w Lesznie

19 stycznia w Lesznie odbędzie się konferencja „100 lat sportu żużlowego”. Wydarzenie odbędzie się w Teatrze Miejskim, a wstęp jest całkowicie darmowy. Trzeba jednak spieszyć się ze zgłoszeniem, bowiem liczba miejsc jest ograniczona.

100 lat żużla – plan konferencji

Jak informuje oficjalna strona internetowa miasta Leszno, podczas konferencji przewidziane są liczne wystąpienia osób związanych z szeroko pojętym sportem żużlowym, począwszy od dziennikarzy, poprzez działaczy, skończywszy na władzach polskiego żużla.

Udostępniono już pełny plan tego, co wydarzy się 19 stycznia w Teatrze Miejskim. Wydarzenie będzie trwało dość długo, ponieważ rozpocznie się już o godzinie 11:00, a zakończy się tuż pezed 19. Jako prelegenci wystąpią red. Wiesław Dobruszek, Jarosław Wawrzyniak, dr Robert Noga, r.pr. Łukasz Szmit, dr Piotr Jóźwiak oraz adw. dr Andrzej Malicki.

Po przerwie obiadowej z kolei odbędzie się debata „Kolejne 100 lat żużla” z udziałem Łukasza Borowiaka (prezydent Miasta Leszno), Mateusza Wróblewskiego (dziennikarza żużlowego), Michała Sikory (prezes PZM), Ireneusza Igielskiego (przewodniczący GKSŻ) oraz adw. Adama Golińskiego (były prezes Falubazu Zielona Góra). Po zakończeniu debaty wyświetlony zostanie film „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej, który swoją premierę kinową miał w 2021 roku.

Program konferencji
Program Konferencji – oficjalna strona miasta
Unia Leeszno
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *