Żużel - Best Speedway Tv

1. kolejka emocji PGE Ekstraligi i później długo, długo nic?! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

1. kolejka emocji PGE Ekstraligi i później długo, długo nic?!

PGE Ekstraligi
Spis treści

1. kolejka emocji PGE Ekstraligi i później długo, długo nic?!

Od sezonu 2022 w Speedway Ekstralidze obowiązują nowe zasady play off, do których awansuje aż 6 zespołów! Wspominaliśmy to wcześniej tutaj. Ciekawie zapowiada się pojedynek we Wrocławiu gdzie miejscowi podejmą wzmocniony Emilem Sajfutdinowem i Patrykiem Dudkiem eWinner Apator Toruń, jednego z kandydatów w nadchodzącym sezonie do walki o złoto.

Wracając do 1. kolejki Speedway Ekstraligi nie sposób zauważyć, że już w pierwszym meczu Ostrów podejmie jedną ze słabszych drużyn w PGE Ekstralidze, czyli Zooleszcz GKM Grudziądz. Będzie to mecz podwójnej wagi już na samym początku rozgrywek gdzie po tym meczu cała liga aż do rozpoczęcia się play off może być po prostu nudna. Ostrowianie jak i grudziądzanie są skazywani na miejsca 7 i 8 gdzie raczej nic nie zapowiada to, aby było inaczej.

Różnice w Ostrowie na pewno mogą zrobić młodzieżowcy TŻ Ostrovii, którzy będą jedną z lepszą formacją młodzieżową w lidze. Za to atutem drużyny z Grudziądza będzie lepsza formacja seniorska, wzmocniona Vadimem Tarasenko, który w zeszłym roku zanotował bardzo dobry występ w Ostrowie (+11pkt).

Po terminarzu opublikowanym przez nSport w magazynie żużlowym najtrudniejszy terminarz mają na pewno grudziądzanie jak i leszczynianie. GKM Grudziądz po 1 kolejce ma następujących przeciwników Wrocław, Gorzów, Lublin i Toruń a więc teoretycznie pretendentów do najlepszej czwórki. I właśnie ze względu na to mecz w Ostrowie będzie dodatkową motywacją dla grudziądzan aby jak najlepiej się zmotywować na ten mecz, bo później mogą już nie zobaczyć bardzo długo punktów w ligowej tabelii.

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Reklamy

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×