Żużel - Best Speedway Tv

#08 Aforti Start Gniezno - Twarde lądowanie Orłów w 2 lidze. [PODSUMOWANIE] | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Aforti Start Gniezno

#08 Aforti Start Gniezno – Twarde lądowanie Orłów w 2 lidze. [PODSUMOWANIE]

08# Aforti Start Gniezno – Twarde lądowanie Orłów w 2 lidze. [PODSUMOWANIE]

Przyszedł czas na podsumowanie najbardziej pechowej drużyny eWinner 1. Ligi, mianowicie spadkowicza tegorocznych rozgrywek Aforti Startu Gniezno.

Aforti Start Gniezno z całą pewnością nie mogą zaliczyć tegorocznego sezonu do udanych. Pierwszy mecz przeciwko Stelmet Falubazowi nie zapowiadał nadchodzącego upadku. Remis po dobrym spotkaniu satysfakcjonował kibiców, którzy liczyli na więcej. Niestety… już w drugiej kolejce gnieźnianom przyszło ulec H.Skrzydlewska Orłowi Łódź, który pokonał gospodarzy 35:55 na ich własnym torze. W następnej rundzie Orły odbiły się po nieudanym meczu wygrywając 52:37 na wyjeździe w Gdańsku. Bohaterem tego meczu był Oskar Fajfer, który zdobył 14 punktów i bonus w 5 startach. Ostatnim meczem wygranym przed fatalną serią porażek, był mecz 4. rundy przeciwko Trans MF Landshut Devils zakończony 52:38 dla Aforti Start Gniezno.

galeria 1 2

Po dobrym początku nadszedł czas wielu porażek, bowiem gnieźnianie nie wygrali żadnego spotkania od 5 do 9 kolejki. W 10 rundzie udało im się szczęśliwie wygrać z przyjezdnym ROWem Rybnik 45:43, ale po tym meczu znowu nastąpiło pasmo porażek. Orły od tego czasu wygrały tylko swój ostatni mecz z Zieloną Górą 46:44, który tak na prawdę był już meczem o nic. Kwestia utrzymania rozstrzygnęła się dzień wcześniej po meczu Rybnika z Łodzią. ROW okazał się lepszy, tym samym skazując Aforti Start Gniezno na spadek do 2. Ligi Żużlowej.

Warto dodać, że gnieźnianom w końcówce sezonu przytrafiło się kilka kontuzji, w tym kontuzja jednego z liderów Aforti Start Gniezno Oskara Fajfera. Tym samym Fajfer musiał się oszczędzać i mógł dawać z siebie tylko tyle na ile zdrowie mu pozwoliło. Wsparcie ze strony Michaela Jepsena Jensena, Antonio Lindbaecka czy również mającego pecha odniesionej kontuzji Petera Kildemanda, było ale nie w każdym spotkaniu liderzy potrafili równo jechać by przechylić szalę sukcesu drużyny. Mimo nie do końca zadowalającej średniej, na plus była także postawa Szymona Szlauderbacha, ktory swoją waleczną postawą z pewnością zaskarbił sympatię miejscowych kibiców.

galeria 2 6

Włodarze klubu oraz kibice Aforti Start Gniezno z pewnością więcej oczekiwali po Erneście Kozie, który do tej pory był solidną podporą Unii Tarnów ale niestety sezon spędzony w pierwszej stolicy Polski nie zaliczy on do udanych. Podobnie formacja juniorska Marcel Studziński oraz Mikołaj Czapla nie osiągnęli zadowalających wynikow notując regres w stosunku do poprzedniego sezonu.

galeria 3 8

Statystyki Aforti Start Gniezno mówią same za siebie, że nie był to sezon marzeń w wykonaniu drużyny czego efektem okazał się spadek do 2 ligi żużlowej.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2022:

Lp.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Oskar Fajfer1161241612510301,96710,55
2.Michael Jepsen Jensen1155161714710001,9278,73
3.Antonio Lindbaeck1265152217800301,6928,83
4.Szymon Szlauderbach12531213121200311,5096,17
5.Ernest Koza1353312211700001,3024,15
6.Marcel Studziński144347112100001,0232,64
7.Mikołaj Czapla14422562422100,5951,57

Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2022:

Lp.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Peter Kildemand5246510200101,757,6
2.Zbigniew Suchecki415326400001,4674,75
3.Philip Hellstroem-Baengs910013500100,81,25

Wyniki w sezonie 2022:

  1. Stelmet Falubaz Zielona Góra 45:45 (W)
  2. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 35:55 (D)
  3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 52:37 (W)
  4. ROW Rybnik 31:59 (W)
  5. Trans MF Landshut Devils 52:38 (D)
  6. Cellfast Wilki Krosno – 29:61 (D)
  7. Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 36:54 (D)
  8. Abramczyk Polonia Bydgoszcz 41:49 (W)
  9. ROW Rybnik 45:43 (D)
  10. Trans MF Landshut Devils 35:55 (W)
  11. Zdunek Wybrzeże Gdańsk – 41:49 (D)
  12. Cellfast Wilki Krosno 42:48 (W)
  13. H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 37:52 (W)
  14. Stelmet Falubaz Zielona Góra – 46:44 (D)

Bilans w sezonie 2022:

14 meczów, 11 punktów, 2 bonusy, 4 zwycięstwa, 1 remis, 9 porażek, bilans małych punktów -122

Foto: Patrycja Sobiech

Zostaw komentarz

×