04# Optibet Lokomotiv Daugavpils – Młode lokomotywy nie gotowe na powrót. [PODSUMOWANIE]

Nasz jesienny cykl podsumowań wkracza w fazę drużyn rywalizujących w fazie plaoyff, dzisiaj czwarta drużyna sezonu 2021 w 2 lidze żużlowej Optibet Lokomotiv Daugavpils.

Wielu ekspertów głosiło mocną tezę przed rozpoczęciem tegorocznych rozgrywek, że to właśnie spadkowicz z eWinner 1 ligi, będzie murowanym faworytem do awansu i powrotu po roku przerwy na zaplecze PGE Ekstraligi.

galeria 1 3


Trener Nikołaj Kokin pracujący w Optibet Lokomotiv Daugavpils z łotewską młodzieżą od wielu lat, mógł być jej pewny, mimo to zdecydowano się w klubie posilić dwoma doświadczonymi Skandynawami Szwedem Tomas H. Jonassonem oraz Duńczykiem Hansem Andersenem.
Inauguracja wypadła dosyć okazale i wygrana nad drużyną z Landshut, zdawała się pokazywać, że trzeba się liczyć z Łotyszami. W dalszej części sezonu porażki m.in. z poznańskimi Skorpionami, sprawiły drżenie włodarzy Optibet Lokomotiv Daugavpils do samego końca o awans do fazy playoff.
Ostatecznie rzutem na taśmę ekipa znad Dźwiny znalazła się w półfinale, gdzie już po pierwszym meczu stało się jasne, że awans do finału trzeba odłożyć na kolejny sezon. Rewanż okazał się prawdziwym koszmarem i wysoką porażką na zakończenie.

galeria 2 3



Najsolidniejszymi fundamentami drużyny Optibet Lokomotiv Daugavpils, byli Oleg Michaiłow, Jewgienij Kostygow oraz Francis Gusts, cała trójka przejechała wszystkie spotkania w sezonie a ich średnie oscylowały w okolicach pierwszej dziesiątki całej ligi. Szwed Tomas H. Jonasson do pewnego momentu sezonu także był solidną podporą, jednak po dwóch słabszych występach został odstawiony od składu.


Fanatycy łotewskich lokomotyw mogą czuć spore rozczarowanie postawą Hansa Andersena oraz Kjastasa Puodżuksa, doświadczeni zawodnicy w niczym nie przypominali solidnych zawodników drugiej linii i to ich punktów z pewnością brakło w kilku meczach. Więcej też można było się spodziewać po młodzieżowcu Erneście Matjuszonoku, pojedynczymi biegami pokazującymi drzemiący w Nim potencjał.

galeria 3 3


Na koniec, bezlitosne liczby czyli statystyki.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Oleg Michaiłow1469232117510201,9719,14
2.Jewgienij Kostygow14672020151000111,8668,21
3.Tomas H. Jonasson942111211510201,8107,56
4.Francis Gusts1467212281310201,7918,21
5.Ricards Ansviesulis1349413171210201,3064,58
6.Daniił Kołodinski9303710810101,3003,67
7.Ernest Matjuszonok113934131313110,8722,73



Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Frederik Jakobsen16320100002,16713,00
2.Hans Andersen6231710130011,3915,40
3.Kjastas Puodżuks625358610201,2004,50
4.Artiom Juhno15013100001,0005,00


Wyniki w sezonie 2021:

1. OK Bedmet Kolejarz Opole 38:51 (W)
2. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 42:47 (D)
3. Trans MF Landshut Devils 38:51 (W)
4. 7R Stolaro Stal Rzeszów 50:39 (D)
5. MSC Wölfe Wittstock 57:32 (W)
6. SpecHouse PSŻ Poznań 55:34 (D)
7. SpecHouse PSŻ Poznań 41:49 (W)
8. MSC Wölfe Wittstock 58:32 (D)
9. 7R Stolaro Stal Rzeszów 40:50 (W)
10. Trans MF Landshut Devils 47:42 (D)
11. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 41:49 (W)
12. OK Bedmet Kolejarz Opole 44:46 (D)

Półfinał Playoff
OK Bedmet Kolejarz Opole 43:47 (D), 22:68 (W)

Bilans w sezonie 2021:

12 meczów, 13 Punktów, 3 Bonusy, 5 Zwycięstw, 0 Remisów,
7 Porażek (+2 porażki w playoff), Bilans małych punktów +29

#Drugajestekstra

Foto: Sandra Rejzner


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *