02# OK Bedmet Kolejarz Opole – Wykolejenie na ostatniej prostej. [PODSUMOWANIE]

W podsumowaniach drużyn 2 ligi żużlowej, przyszedł czas na finalistę tych rozgrywek drużynę OK Bedmet Kolejarz Opole.

Oprócz spadkowicza z Łotwy to właśnie o OK Bedmet Kolejarz Opole pojawiało się najwięcej głosów, że jest to główny faworyt do końcowego triumfu. Runda zasadnicza rozgrywek zdała się tą tezę potwierdzać.

galeria 1 5


Drużyna idealnie skrojona do awansu i wystarczyły zaledwie dwie wpadki a szczególnie ta ostatnia, by zaważyły one na losie ekipy menedżera Piotra Mikołajczaka. Zdawać by się mogło, że ekipa która potrafi dwukrotnie osiągnąć wynik blisko 70 punktowy, nie da sobie zabrać z rąk upragnionego awansu. Tak było w gładko wygranym meczu z outsiderem z Wittstock ale bardziej imponowało osiągnięcie uzyskane w rewanżowym meczu półfinałowym z ekipą z Daugavpils.

OK Bedmet Kolejarz Opole pierwsze potknięcie zaliczył w rundzie zasadniczej na wyjeździe w Rawiczu, kolejne kluczowe nastąpiło w pierwszym również wyjazdowym, spotkaniu finałowym w Landshut. Przed rewanżem drużyna była zmobilizowana do odrobienia strat mając w pamięci wyniki ponad 50 punktowe uzyskane na swoim torze. Strat nie udało się odrobić i mimo wygranej Kolejarz wciąż pozostają w 2 lidze żużlowej.

galeria 2 5


Najlepsza formacja seniorska w zestawieniu wszystkich ekip w kluczowych momentach nie sprostała presji, emocjom i oczekiwaniom kibiców. Fakty są jednak takie, że Szwed Jacob Thorsell przez prawie cały sezon był prawdziwym liderem drużyny OK Bedmet Kolejarz Opole, zostając trzecim najlepiej punktującym zawodnikiem. Wsparcie pozostałych czterech zawodników Bartłomieja Kowalskiego, Madsa Hansena, Oskara Polisa oraz Andrieja Kudriaszowa, którzy przekroczyli w tegorocznych rozgrywkach średnią powyżej 2 punktów na bieg, było mocno widoczne w każdym meczu tego sezonu. Na słowa uznania zasługuje także Mateusz Świdnicki, który pomimo zaledwie sześciu występów również legitymował się tak dobrą średnią.

Największym minusem ekipy OK Bedmet Kolejarz Opole, okazała się wytrzymałość psychiczna w decydujących o losach awansu momentach. Jeśli można komuś wbić igiełkę to jedynie doświadczonemu Kamilowi Brzozowskiemu dla którego był to ostatni sezon w karierze. Być może trochę więcej oczekiwano po Mateuszu Tonderze, jednak trzeba zwrócić uwagę na czas w jakim wszedł do drużyny i wagę spotkań w których jechał.

galeria 3 5


Po takim sezonie w klubie z pewnością dojdzie do rozliczeń, a na zakończenie warto spojrzeć na rachunek statystyczny.

Klasyfikacja zawodników w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Jacob Thorssell145925226400022,35610,42
2.Bartłomiej Kowalski103615114500012,2787,89
3.Mads Hansen1567261916320012,1949,43
4.Oskar Polis157130199431412,0569,79
5.Andriej Kudriaszow1569291315920012,0159,14
6.Kamil Brzozowski124221314930011,4054,18


Zawodnicy niesklasyfikowani w sezonie 2021:

Poz.ZawodnikMB1234DUWTŚr/biegŚr/mecz
1.Mateusz Świdnicki6241344200112,1258,50
2.Mateusz Tonder313252310001,6156,00
3.Kacper Łobodziński721117900300,6671,71
4.Marcel Krzykowski8231171110100,5651,71


Wyniki w sezonie 2021:

1. Optibet Lokomotiv Daugavpils 51:38 (D)
2. 7R Stolaro Stal Rzeszów 40:0 (W)
3. MSC Wölfe Wittstock 69:21 (D)
4. SpecHouse PSŻ Poznań 54:36 (W)
5. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 51:39 (D)
6. Trans MF Landshut Devils 54:36 (W)
7. Trans MF Landshut Devils 51:39 (D)
8. Metalika Recycling Kolejarz Rawicz 35:55 (W)
9. SpecHouse PSŻ Poznań 55:35 (D)
10. MSC Wölfe Wittstock 51:39 (W)
11. 7R Stolaro Stal Rzeszów 51:39 (D)
12. Optibet Lokomotiv Daugavpils 46:44 (W)

Półfinał Playoff
Optibet Lokomotiv Daugavpils 47:43 (W), 68:22 (D)

Finał Playoff
Trans MF Landshut Devils 38:52 (W), 49:40 (D)

Bilans w sezonie 2021:

12 meczów, 27 Punktów, 5 Bonusów, 11 Zwycięstw (+3 zwycięstwa w playoff), 0 Remisów, 1 Porażka (+1 porażka w playoff), Bilans małych punktów +187

#Drugajestekstra

Foto: Sandra Rejzner


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *