Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Awizowane składy na niedzielne Derby Podkarpacia w Rzeszowie

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Awizowane składy na niedzielne Derby Podkarpacia w Rzeszowie

W niedzielę czekają nas kolejne emocje związane z rywalizacją w Metalkas 2. Ekstralidze. Wtedy to poznamy kolejne rozstrzygnięcia związane z rywalizacją na drugim poziomie rozgrywkowym. Największą temperaturę będzie mieć spotkanie w Rzeszowie. Tam w derbowym starciu zmierzą się miejscowa Texom Stal z Cellfast Wilkami Krosno. Menadżerowie obu ekip przedstawili dzisiaj awizowane składy.

Texom Stal Rzeszów w poprzedniej kolejce miała zmierzyć się na wyjeździe z Innpro ROW-em Rybnik. Starcie przez pogodę nie doszło jednak do skutku, więc rzeszowianie mają za sobą tylko jedno ligowe spotkanie. W nim na inauguracje zdecydowanie rozprawili się z H.Skrzydlewska Orłem Łódź, pokonując ich 54:36. Z kolei Cellfast Wilki Krosno na stadion przy ulicy Hallera przyjadą w roli lidera rozgrywek 2. Ekstraligi z kompletem zwycięstw na swoim koncie. Po domowej wygranej w ostatnią niedzielę z Abramczyk Polonią Bydgoszcz pojadą oni do Rzeszowa, by dopisać kolejne dwa punkty na swoje konto.

Menadżer „Żurawii”, Paweł Piskorz, w awizowanym zestawieniu zdecydował się na kilka zmian względem składu, w jakim mogliśmy oglądać zespół z Rzeszowa na inaugurację rozgrywek. Tym razem zamiast Thorssella z numerem 10 wystartuje Nicki Pedersen. Szwed został zgłoszony z 11, natomiast w parze z nim ustawiony został powracający Jesper Knudsen, który zastąpił Mateusza Świdnickiego. W formacji juniorskiej zgłoszony został zaś Konrad Mikłoś. W ekipie Wilków Ireneusz Kwieciński zdecydował się na zmiany w ustawieniu par względem ostatniej kolejki. Miejscami zamienili się Vaclav Milik i Dimitri Berge.

Derby Podkarpacia pomiędzy Texom Stalą Rzeszów a Cellfast Wilkami Krosno rozpoczną się w niedzielę o godzinie 14:00. Transmisję z tego wydarzenia kibice obejrzą na antenie Canal+ Sport 5.

TEXOM Stal Rzeszów

9. Marcin Nowak
10. Nicki Pedersen
11. Jacob Thorssell
12. Jesper Knudsen
13. Krystian Pieszczek
14. Michał Curzytek
15. Konrad Mikłoś
16.

CELLFAST Wilki Krosno

1. Norbert Krakowiak
2. Jonas Seifert-Salk
3. Vaclav Milik
4. Patryk Wojdyło
5. Dimitri Berge
6. Piotr Świercz
7. Szymon Bańdur
8.
żużel
Fot. Jakub Malec
Wilków Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno Facebook

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *