Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Zmiany w strukturach Falubazu. Poznaliśmy roszady na kilku stanowiskach w klubie

żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Jan Kamiński

Żużel. Zmiany w strukturach Falubazu. Poznaliśmy roszady na kilku stanowiskach w klubie

Drużyna Falubazu Zielona Góra w fenomenalnym stylu wywalczyła awans do przyszłorocznych rozgrywek PGE Ekstraligi. Pomimo fantastycznych wyników klub poczynił zmiany nie tylko wśród zawodników, dowiedzieliśmy się o 2 stanowiskach, które od nowego sezonu będą reprezentować nowe osoby.

Zmiana w pracy z młodzieżą

Zielonogórska szkółka żużlowa to miejsce, w którym dorastali i rozwijali się między innymi Piotr Protasiewicz czy Patryk Dudek. Przez ostatnie 3 lata zadanie, które polegało na szkoleniu młodzieży należało do Andrzeja Wnęka. Teraz klub poinformował, że ich drogi się rozchodzą a tę rolę w najbliższym czasie będzie musiał przejąć ktoś inny.

Falubaz Zielona Góra znowu z prezesem

Po roku na pozycję prezesa klubu wróci Wojciech Domagała, który miniony sezon po rezygnacji z tego stanowiska spędził w radzie nadzorczej klubu. W minionych rozgrywkach brak osoby na tej posadzie nie był jednak nadto widoczny, ponieważ znakomitym wsparciem dla zespołu stał się dyrektor sportowy i były kapitan zielonogórskich „Myszy”, Piotr Protasiewicz. Jak Falubaz poradzi sobie po dwuletniej nieobecności na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Tego dowiemy się chociażby w pierwszym meczu sezonu 2024 przeciwko Betard Sparcie Wrocław.

Falubazzz
Fot. Marta Astachow
Falubaz protas
Fot. Marta Astachow

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *