Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Ćwierćfinał w Lublinie: Menadżer Koziołków podkreśla wielki wysiłek drużyny

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Ćwierćfinał w Lublinie: Menadżer Koziołków podkreśla wielki wysiłek drużyny

W niedzielny wieczór poznaliśmy półfinalistów. PLATINUM Motor Lublin, po zażartej walce, pokonał u siebie For Nature Solutions KS Apator Toruń i awansował do półfinałów. Do dziennikarzy po tym spotkaniu wyszedł menadżer drużyny gospodarzy – Jacek Ziółkowski.

Leon Madsen: „Jesteśmy gotowi na konfrontację z Motorem Lublin w półfinale”

Było bardzo ciężko, ale skończyło się pozytywnie, chociaż mecz wymagał bardzo, bardzo dużo wysiłku. Zaczęło się tak nie fortunnie w tym biegu młodzieżowym, bo z prowadzenia 5:1 zrobiło się 3:3. Padł silnik Bańborowi, ale w żużlu tak bywa, trudno. Potem było pod górę, Apator wygrał po kolei dwa biegi pięć jeden i trochę nam odskoczył. Ale udało się jakoś, po wielu trudach doścignąć ich i postawić kropkę nad „i” i wygrać ten mecz. Było ciężko, ale nigdzie nie powiedzieli, że będzie lekko” – podsumował rewanż z Toruniem Ziółkowski.

Menadżer został zapytany, dlaczego zawodnicy gospodarzy byli wolniejsi od swoich rywali: „Tor był identyczny jak na piątkowym treningu. Zawodnicy nie byli wolni, ale zawodnicy Apatora byli szybsi od naszych, po prostu. Tak bywa. Lepiej trafili i wygrywali starty, a szeroka nosiła. Jak zawodnik wygrał start, wiedział, że należy się trzymać szerokiej i nie popełnia błędów, to nagroda go nie minie. Zawodnicy Apatora nie byli wolniejsi od naszych, więc przy przegranym starcie ciężko ich było wyminąć.”

Motor Lublin w półfinale zmierzy się z Włókniarzem. Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami już w tą sobotę. Czy to dobry rywal do waliki o finał? „Każdy rywal jest dobry, żeby wejść do finału, tylko trzeba go pokonać. W Częstochowie musimy pojechać tak, żeby powtórzyć wynik z rundy zasadniczej i wtedy będzie dobrze.”

„Jak tylko wyzdrowieje.” – tak krótko i jednocześnie tajemniczo odpowiedział Jacek Ziółkowski, gdy został zapytany o powrót Holdera na tor.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV DZIŚ O 20:00 NA ŻYWO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×