Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Turnieje Indywidualne

Żużel. Zbulwersowany Mirosław Jabłoński ostro o osobach decyzyjnych w polskim żużlu

żużel
FOT. FACEBOOK MIROSŁAW JABŁOŃSKI

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Zbulwersowany Mirosław Jabłoński ostro o osobach decyzyjnych w polskim żużlu

Mimo dwóch prób rozegrania trzeciego finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, zawody nie odbyły się ze względu na stan toru, który, jak pokazał trening przed zawodami, nie nadawał się do jazdy. Wydarzenia z Krosna mogą być uznane za jeden z największych skandali w polskim żużlu ostatnich lat.

Gorzowianie podejmują u siebie torunian [AWIZOWANE]

Podczas próbnych jazd przed planowanym rozpoczęciem zawodów komentujący to spotkanie wspólnie z Tomaszem Dryłą, Mirosław Jabłoński, wyraźnie zbulwersowany zadał pytanie, dlaczego zawody nie zostały odwołane, skoro można było to w dniach poprzednich zrobić i wtedy nie działyby się takie rzeczy.

„Ja zadam jedno bardzo ważne pytanie: po co my tutaj jesteśmy, skoro to można było w czwartek, piątek, sobotę, niedzielę i okazuję się, że też w poniedziałek, odwołać szybciej i nie rozmawialibyśmy o czymś takim” – mówił na antenie Canal+ Mirosław Jabłoński.

Były żużlowiec, kontynuując swoją wypowiedź, powiedział, że uderza on tym w osoby decyzyjne, które będąc już parę dni przed zawodami na torze, powinny wiedzieć o braku możliwości przygotowania go do niedzieli i odwołać zawody od razu, a nie próbować jechać za wszelką cenę, bo nie ma terminów, w których brak ekspert Canal+ nie wierzy.

„Uderzam w decyzyjność ludzi, którzy kiedy przyjechali tutaj i w środę widzieli, czy w czwartek, jak przejęli tor, oni powinni wiedzieć, że tego toru nie da się przygotować i odwołać już wtedy te zawody, nie chce mi się wierzyć, że nie ma terminów, że nie ma czegoś takiego, no nie” – powiedział Jabłoński.

Niewątpliwie skandal, który wydarzył się w Krośnie, był antyreklamą żużla i obnażył brak profesjonalizmu najwyższych żużlowych władz w Polsce, którego wymagają one od wszystkich dookoła. Nie wiadomo jeszcze, kto i jakie poniesie konsekwencje, ale z pewnością są one nieuniknione.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

https://www.youtube.com/watch?v=OWUST0pCIeY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *