Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Zawody w Pardubicach przełożone na niedzielę. Wybrzeże osłabione, Falubaz też ma problem

Żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Zawody w Pardubicach przełożone na niedzielę. Wybrzeże osłabione, Falubaz też ma problem

W sobotę o godzinie 14:10 miały rozpocząć się zawody Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23 w czeskich Pardubicach. Ze względu na złe warunki pogodowe organizatorzy przełożyli jednak ściganie na niedzielny poranek. Oznacza to problemy dla niektórych polskich klubów żużlowych.

Z racji na opady deszczu, zawody przełożono na niedzielę, 21 kwietnia na godz. 10. O ile drugie podejście do tych zawodów nie zostanie również odwołane z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, do Ostrowa na mecz gospodarzy z Energa Wybrzeżem Gdańsk z pewnością nie zdąży reprezentujący barwy Wielkiej Brytanii Tom Brennan. Kłopoty mają również w Zielonej Górze, ponieważ na liście startowej zawodów w Czechach widnieje nazwisko Jana Kvecha,

Zawodnicy nie mogą wycofać się z międzynarodowych zawodów na rzecz startu w lidze. O ile w przypadku Brennana jednoznacznie przekreśla to jego szanse na udział w meczu w Polsce, o tyle Jan Kvech być może zdąży po zawodach przejechać trasę z Pardubic do Zielonej Góry i wystartować w ligowym spotkaniu. Trasę zawodnik oraz jego team mogą pokonać w czasie od trzech do czterech godzin. Jeśli więc zawody w Pardubicach faktycznie ruszą o 10, Kvech bez problemu powinien zdążyć na mecz swojej drużyny w Polsce. Będzie jednak z pewnością dość mocno zmęczony.

W przypadku ewentualnej absencji Czecha, Falubaz zgodnie z regulaminem nie będzie mógł zastosować za niego zastępstwa zawodnika. Podobnie sprawa ma się w przypadku Wybrzeża. Gdańszczanie muszą się raczej pogodzić z faktem, iż w Ostrowie pojadą trójką juniorów, ponieważ w kadrze nie ma innego zawodnika U-24, a właśnie taką rolę w ich zespole pełni Tom Brennan. Aktualne prognozy pogody w Pardubicach wskazują na to, że zawody powinny bez problemu odbyć się w niedzielne przedpołudnie.

AKTUALIZACJA w sprawie Toma Brennana.

Czesi
Fot. wojta-foto.cz
Żużel
Fot. Taylor Lanning

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *