Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. W Gdańsku się nie poddali. Brennan będzie transportowany helikopterem na mecz

żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. W Gdańsku się nie poddali. Brennan będzie transportowany helikopterem na mecz

Sporo zamieszania w polskich ligach wywołało przełożenie Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 23 na niedzielny poranek. Ze względu na złą pogodę w Pardubicach turniej nie mógł odbyć się w sobotę, jak to było pierwotnie zaplanowane.

Na liście startowej turnieju widnieją nazwiska Toma Brennana oraz Jana Kvecha, którzy nazajutrz startują w rozgrywkach ligi polskiej. O ile w przypadku Czecha problem jest mniejszy, bo Falubaz rozpoczyna swój mecz dopiero o 19:15, o tyle Brytyjczyk powinien być w Ostrowie Wielkopolskim już o godzinie 14:00.

Wydawało się więc, że Energa Wybrzeże będzie musiało radzić sobie bez jednego ze swoich seniorów i podjąć walkę z ostrowską drużyną z trzema juniorami w składzie. Wiemy już jednak, że gdańszczanie nie zamierzają poddać się bez walki i po konsultacji z żużlowcem, organizują mu ekspresowy środek transportu. Tom Brennan ma bezpośrednio po zakończeniu zawodów w Pardubicach wsiąść w helikopter i wylądować w Ostrowie, gdzie będzie już czekał jego sprzęt. O planach klubu poinformował rzecznik Wybrzeża na portalu X.

Przełożone zawody w Pardubicach nie uprawniają nas ani do zastrzeżenia meczu, ani do zz za Toma Brennana. Tommy zostanie niezwłocznie po turnieju przetransportowany do Ostrowa Wlkp. helikopterem

Rzecznik klubu odpowiedział również na pytanie o czas przelotu helikoptera. Będzie on wynosił między 60 a 75 minut. Zakładając, że turniej w Pardubicach odbędzie się bez żadnych zakłóceń, o godzinie 12 lub chwilę po powinno już być po zawodach. Organizatorzy na pewno wiedzą, że dwaj zawodnicy będą spieszyli się do Polski, więc tempo będzie raczej ekspresowe. Sprowadzenie Brytyjczyka do Ostrowa na czas będzie wyzwaniem, ale nie jest zadaniem niemożliwym. Wiele jednak zależy od tego, w jakim tempie będą toczyły się zawody w Czechach. Start do pierwszego biegu meczu Arged Malesy Ostrów z Energa Wybrzeżem Gdańsk zaplanowany jest punktualnie na 14:00.

Wybrzeże
Fot. Roman Biliński
Żużel
Fot. Taylor Lanning

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *