Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Zawodnik żegna się z żużlową reprezentacją Wielkiej Brytanii

Żużel

Autor: Jan Kamiński

Żużel. Zawodnik żegna się z żużlową reprezentacją Wielkiej Brytanii

Popularny „Bomber” w czwartek na swoich mediach społecznościowych ujawnił, że podjął decyzję o zakończeniu swojej kariery reprezentacyjnej. Brytyjczyk będzie jednak kontynuował jazdę w Premiership, gdzie w końcówce sezonu reprezentował Peterborough Panthers. Największe nadzieje pokłada aktualnie jednak w jeździe na long tracku.

40-latek największe sukcesy w barwach Wielkiej Brytanii święcił od roku 2007, kiedy został stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Odniósł wtedy swoje jedyne turniejowe zwycięstwo podczas domowej rundy na torze w Cardiff. Jego ostatni występ w cyklu miał miejsce w 2016 roku, a teraz zdecydował się definitywnie zakończyć ten rozdział w swojej karierze.

Starty z Union Jack na piersi, reprezentując mój kraj, były jednymi z największych zaszczytów w całej mojej karierze i napełniły mnie one dumą, która jest nie do opisania. Każdy, kto mnie zna, będzie wiedział, że dosłownie krwawię na czerwono, biało i niebiesko. Przyszedł mój czas na pożegnanie się reprezentacją Wielkiej Brytanii, dzięki za wspomnienia. To dla mnie zaszczyt zostać kapitanem i reprezentować mój kraj w Long Tracku – napisał zawodnik w poście na facebooku.

W ostatnich latach natomiast trzykrotnego mistrza Wielkiej Brytanii można kojarzyć również ze startami na długim torze, gdzie stale odnosi sukcesy. Chris Harris w 2018 roku zdobył drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach świata w long tracku, a po zeszłorocznym brązie w indywidualnej odsłonie zawodów został wicemistrzem w tej dyscyplinie. Doświadczony zawodnik ma nadzieję, że to jeszcze nie jest wszystko, na co go stać i chce wciąż bić się o najwyższe cele.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×