Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Australijski talent z rekomendacją od Darcy’ego Warda! To może być lider drużyny w Speedway 2. Ekstraliga

Ryan Douglas
Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Autor: Redakcja

Żużel. Australijski talent z rekomendacją od Darcy’ego Warda! To może być lider drużyny w Speedway 2. Ekstraliga

Douglas przybył do Polski dość późno, mając już 28 lat. Dołączył do Metalika Recycling Kolejarza Rawicz podczas półfinałowego meczu przeciwko drużynie z Landshut. Pomimo trudnego terenu zdołał zdobyć imponujące siedem punktów, stając się jednym z kluczowych rajderów zespołu. Następnie spędził kolejne dwa sezony reprezentując, barwy tego klubu w Wielkopolsce, ale szybko osiągnął pewien pułap. W ostatnim sezonie zakończył rozgrywki na czwartym miejscu pod względem zdobytych punktów.

Zainteresowanie Douglasem ze strony klubów z PGE Ekstraligi nie dziwiło, biorąc pod uwagę jego osiągnięcia. Australijczyk miał kilka ofert do rozważenia, ostatecznie wybierając InvestHousePlus PSŻ Poznań. Interesującym elementem było to, że dokonał tego w momencie, kiedy „Skorpiony” nie miały pewności co do swojego udziału w Speedway 2. Ekstralidze. W swoim jedynym, dotychczasowym występie ligowym w Poznaniu, Douglas zanotował imponujące osiągnięcia, zdobywając 11 punktów i dwa bonusy, zaledwie jedno punktowe odebrał mu Jonas Seifert-Salk. Co ciekawe, decyzję o podpisaniu kontraktu z 30-latkiem wspierał Darcy Ward, który widział w nim duży potencjał.

Jakub Kozaczyk, wypowiadając się na kanale YouTube PSŻ Poznań, podkreślił: –„Ryan doskonale radzi sobie na tym torze. To zawodnik z perspektywami. Warto pamiętać, że każdy kolejny sezon spędzony w Polsce podnosi jego umiejętności. Sam Darcy Ward polecił go nam. Ryan to jego przyjaciel i uważa, że ma taki sam potencjał jak on”.

W bieżącym sezonie każdy zawodnik Metalika Recycling Kolejarza Rawicz miał zapewniony sprzęt potrzebny do rywalizacji na najwyższym poziomie. Dlatego prezes „Niedźwiadków” nie oferował Douglasowi wysokiej kwoty podpisania kontraktu podczas ubiegłorocznego okienka transferowego. Jego argumentem było zapewnienie sprzętu. To właśnie to przekonało Scotta Nichollsa i Hansa Andersena, by powrócili do ścigania się w Polsce. Teraz prezes PSŻ-u Poznań zaznaczył, że Douglas nie otrzymywał wynagrodzenia za zdobyte punkty, a na zakończenie sezonu został rozliczony równowartością w sprzęcie.

Jakub Kozaczyk podkreślił również: – „Jesteśmy gotowi zainwestować w rozwój Ryana, zapewnimy mu odpowiedni sprzęt. Tunerem będzie Ashley Holloway i mamy nadzieję, że Ryan pokaże swoje umiejętności nie tylko na torze w Poznaniu, ale także na innych owalach. Mamy nadzieję, że jest to dobry ruch. Ma cały sezon, aby udowodnić swoje umiejętności, i liczymy na to, że zdobędzie jak najwięcej punktów, pokazując niedowiarkom, na co go stać„.

Ryan Douglas
Fot. Emilia Hamerska – Lengas
Ryana Douglasa
fot. Facebook British Speedway

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *