Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Wyjątkowe wyzwania stadionu im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach: Planowana modernizacja na horyzoncie

Żużel
Fot. Speedway Śląsk Świętochłowice//Facebook

Autor: Redakcja

Żużel. Wyjątkowe wyzwania stadionu im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach: Planowana modernizacja na horyzoncie

W ostatnim czasie bardzo dużo dobrych wieści pojawia się w sprawie powrotu żużla ligowego do Krakowa. Założona została już nawet spółka, a rozpoczął się wyścig z czasem. Inaczej sprawa ma się ze Świętochłowicami. Tamtejsi kibice żużla bardzo chcieliby powrotu ligowego ścigania, a także innych dużych imprez żużlowych. do miasta. Na przeszkodzie stoi jednak między innymi stadion.

Ograniczenia Stadionu im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach

Ograniczenia infrastrukturalne uniemożliwiają organizację dużych wydarzeń na Stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach, co skutkuje maksymalną liczbą uczestników podczas imprez wynoszącą zaledwie 999 osób. To tylko niewielka część zapotrzebowania, ponieważ wielu miłośników sportu chciałoby uczestniczyć w wydarzeniach na „Skałce” – być może nawet kilkanaście razy więcej. Widać to szczególnie przy sprzedaży biletów, gdy tworzą się długie kolejki, ponieważ obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Planowana modernizacja stadionu żużlowego w Świętochłowicach

Prezydent Świętochłowic, Daniel Beger, zapowiadał modernizację obiektu. Miała ona mieć miejsce w 2023 roku, jednak ostatecznie nie doszła do skutku. Środki na budowę trybun zostały przewidziane w miejskim budżecie na rok 2024 – magistrat planuje przeznaczyć na ten cel milion złotych. Obecnie nie jest jasne, jak duży zakres prac obejmie termin „budowa trybun stałych”, ale kwota przeznaczona na ten cel nie sugeruje spektakularnych zmian.

Przyszłość „Skałki”

Więcej o planowanych pracach na Stadionie im. Pawła Waloszka dowiemy się prawdopodobnie w kolejnych miesiącach. Na razie jednak sytuacja od dłuższego czasu stoi w miejscu i oby nadchodzący 2024 rok przyniósł realne zmiany w infrastrukturze żużlowej w Świętochłowicach. Pozostaje mieć nadzieje na to, że w mieście zdecydują się na inwestycje w obiekt, aby ten mógł gościć duże żużlowe imprezy.

Tor w Świętochłowicach
Fot. Śląsk Świętochłowice/Facebook
Żużel
Fot. Śląsk Świętochłowice

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *