Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Będące na fali Lwy podejmują poharatane Byki. Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Będące na fali Lwy podejmują poharatane Byki. Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno [ZAPOWIEDŹ]

Drugim piątkowym spotkaniem w ramach ósmej kolejki PGE Ekstraligi będzie pojedynek będącego w coraz lepszej formie Krono-Plast Włókniarza Częstochowa przeciwko nadal osłabionej brakiem dwóch podstawowych zawodników Fogo Unii Leszno.

Oba zespoły przed rundą rewanżową nie mają na swoim koncie rozegranych wszystkich spotkań. W przyszłym tygodniu zaległości będą odrabiać w województwie lubuskim, w Zielonej Górze Włókniarz, a w Gorzowie Unia. Po sześciu odjechanych meczach Włókniarz posiada 5 punktów i zajmuje piątą lokatę. Goście z Leszna mają 3 oczka w ligowej tabeli i plasują się na ostatniej pozycji.

Włókniarz jest na fali wznoszącej po tym jak zanotował pierwsze zwycięstwa w tym sezonie, najpierw w zaległym spotkaniu z Apatorem Toruń, później z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. Dla częstochowian ten pojedynek będzie zakończeniem serii pięciu domowych starć z rzędu, na razie udało się wygrać dwa z nich, a z Betard Spartą Wrocław na koniec padł wynik 45:45 i obie drużyny podzieliły się punktami.

Lepszą dyspozycję w ostatnich dwóch spotkaniach pokazał Maksym Drabik. Do meczu z Grudziądzem wychowanek częstochowskiego klubu nie zanotował ani jednej dwucyfrówki w tym sezonie, a później dwukrotnie zapisał przy swoim nazwisku 10+1. Bardzo dobrze od początku spisuje się Mads Hansen, który wywiązuje się ze swojej roli zawodnika U24 i jest zdecydowanie najrówniejszym żużlowcem w tej kategorii w całej lidze.

Leszczynianie tak jak w ubiegłym roku przystępują do spotkania w Częstochowie bez Janusza Kołodzieja. Lider Fogo Unii trenował już na stadionie im. Alfreda Smoczyka, ale jeszcze nie jest gotowy na rywalizację w lidze. Brązowego medalistę cyklu SEC z 2023 roku w składzie ma zastąpić Ben Cook. Australijczyk ma dostać szansę pokazania się na torach PGE Ekstraligi od razu na ciężkim terenie w Częstochowie.

W pierwszej kolejce walcząca o utrzymanie drużyna Rafała Okoniewskiego na swoim torze zwyciężyła z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa 47:43. Taki rezultat oznacza, że będzie bardzo trudno „Bykom” powalczyć minimum o punkt bonusowy szczególnie, że nadal brakuje właśnie Janusza Kołodzieja, a także jednego z najlepszych młodzieżowców w lidze Damiana Ratajczaka.

Spotkanie Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno w ósmej kolejce PGE Ekstraligi zaplanowane jest na godzinę 20:30. Funkcję sędziego zawodów ma pełnić Rafał Kobak. Transmisję z piątkowego meczu będzie można zobaczyć na antenie Eleven Sports 1.

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa
9. Mikkel Michelsen
10. Maksym Drabik
11. Kacper Woryna
12. Mads Hansen
13. Leon Madsen
14. Szymon Ludwiczak
15. Igor Nabiałkowski

Fogo Unia Leszno
1. Andrzej Lebiediew
2. Janusz Kołodziej
3. Bartosz Smektała
4. Keynan Rew
5. Grzegorz Zengota
6. Hubert Jabłoński
7. Antoni Mencel

żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×