Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Walka o zapewnienie sobie Play-Off? Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik [Zapowiedź]

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Walka o zapewnienie sobie Play-Off? Zdunek Wybrzeże Gdańsk – ROW Rybnik [Zapowiedź]

Już dzisiaj o godzinie 16:30 w ramach 11.Kolejki 1.Ligi żużlowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie na własnym torze ROW Rybnik. Obie drużyny znajdują się aktualnie na fali wznoszącej i w ostatnich spotkaniach odniosły domowe zwycięstwa. W pierwszym meczu pomiędzy tymi ekipami, lepszy okazał się ROW, który zwyciężył u siebie 46:43.

Klasyfikacja generalna SGP 2. Cierniak prowadzi z ogromną przewagą

Warto jednak zaznaczyć że w tamtym meczu w drużynie Wybrzeża brakowało Michaela Jepsena Jensena, teraz Duńczyk w spotkaniu rewanżowym ma stanowić o sile zespołu, choć ostatni jego wynik przeciwko Abramczyk Polonii Bydgoszcz to zaledwie trzy punkty i bonus. Gospodarze mają jednak kilku innych zawodników na których mogą liczyć, dobre występy na własnym torze notuje Daniel Kaczmarek, a Mads Hansen i Nicolai Klindt to obecnie dwa najpewniejsze punkty zespołu Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

ROW Rybnik to zespół, który fatalnie rozpoczął sezon, jednak od kilku kolejek rybniczanie sukcesywnie zbierają ligowe punkty i aktualnie znajdują się na trzecim miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem trzynastu punktów, co spokojnie pozwala im myśleć o fazie Play-Off. Duża w tym zasługa Jana Kvecha, który notuję bardzo dobre występy a barwach „Rekinów”, a o sporym przebudzeniu możemy mówić również w przypadku Mateja Zagara, tak więc walka w Gdańsku zapowiada się pasjonująco.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Daniel Kaczmarek
10. Nicolai Klindt
11. Keynan Rew
12. Michael Jepsen Jensen
13. Oskar Kołak
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki

ROW Rybnik:

1. Brady Kurtz
2. Patryk Wojdyło
3. Matej Zagar
4. Kamil Winkler
5. Patrick Hansen
6. Paweł Trześniewski
7. Kacper Tkocz

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *