Przejdź do treści
Aktualności/Gdzie oglądać żużel/Turnieje Indywidualne

Żużel w TV. Gdzie oglądać pierwsze turnieje żużlowe w ten weekend?

Żużel w TV
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel w TV. Gdzie oglądać pierwsze turnieje żużlowe w ten weekend?

Sezon żużlowy w najbliższym czasie będzie nabierał rozpędu. W nadchodzący weekend czekają nas pierwsze turnieje, w których zmierzą się najlepsi zawodnicy w Polsce i na świecie. Czołówka będzie ścigać się w zawodach na torach w Częstochowie i w Bydgoszczy. Gdzie oglądać transmisje żużlowe z tych wydarzeń? Odpowiadamy!

W najbliższy weekend odbędą się dwa wydarzenia, które będą jednym z pierwszych akordów tegorocznej kampanii żużlowej. Najpierw w sobotę na Krono-Plast Arena w Częstochowie zawodnicy będą ścigali się w ramach Memoriału im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego. W zawodach wystąpi wielu znanych zawodników takich jak: akutalny mistrz świata Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, Leon Madsen czy Jason Doyle.

Z kolei drugim ważnym wydarzeniem nadchodzącego weekendu będzie kolejny turniej. Na niedzielę zaplanowano bowiem Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych. Na stadionie w Bydgoszczy będziemy świadkami starcia najlepszych zawodników. Nad Brdę zawitają bowiem Bartosz Zmarzlik, Artiom Łaguta, Dominik Kubera i inni znakomici żużlowcy.

Już w najbliższych dniach czekają nas więc prawdziwe żużlowe emocje, których świadkami nie będą tylko kibice obecni na arenach w Częstochowie i Bydgoszczy, a to za sprawą transmisji, które przeprowadzone zostaną z tych wydarzeń. Sobotni Memoriał im. Idzikowskiego i Czernego kibice obejrzą na kanale Motowizji. Początek zawodów został zaplanowany na godzinę 14:00. Rywalizację w Kryterium Asów natomiast fani sportu żużlowego oglądać będą mogli na TVP Sport. Pierwszy bieg ma odbyć się o 14:30.

Plan transmisji na nadchodzący weekend:

Sobota 23 marca

  • Speedway Silesia Cup 50. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego w Częstochowie – godz. 14:00 (Motowizja)

Niedziela 24 marca

  • Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych im. Mieczysława Połukarda w Bydgoszczy – godz. 14:30 (TVP Sport)
Kryterium Asów 2024
Fot. Michał Szmyd
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *