Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. W Świętochłowicach powstaną nowe trybuny!

Żużel
Fot. Speedway Śląsk Świętochłowice

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. W Świętochłowicach powstaną nowe trybuny!

Ubiegłoroczny sezon był bardzo wyjątkowy dla wielu ośrodków żużlowych, nie inaczej było w Świętochłowicach, gdzie prezes kluby, Krzysztof Sichma m.in. podsumował zeszły rok w rozmowę z klubową telewizją.

Kampania 2023 dla śląskiego klubu przyniosła bardzo wiele pozytywnych informacji. Zakończył się trwający wiele lat remont stadionu przy ulicy bydgoskiej, co po siedmiu latach przerwy, 15 lipca umożliwiło rozegranie pierwszych zawodów na nowym torze. Odbyła się wtedy runda cyklu Nice Cup, a poza nią udało rozegrać się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska oraz 3. finał Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc.

Myślę, że plan zrealizowaliśmy na 120% w zeszłym roku. Nikomu nie obiecywaliśmy, że będą imprezy, odbyły się 3 imprezy. Mówiliśmy, o tym, że zaczną się treningi, zaczęły się treningi. Szkolimy młodzież, zdobywamy licencje, nasz wychowanek Bartek Kubica wystartował w finałowej rundzie IMP 250cc. To pokazuje, że taki ośrodek jak Świętochłowice jest zauważony w światku żużlowym, a lokalnie wśród mieszkańców całej aglomeracji śląskiej, bo to żużel w sercu Śląska. Jesteśmy zauważeni, jesteśmy bardzo dobrze odbierani. Mamy bardzo duży kredyt zaufania od kibiców włodarzy miasta, zarządu województwa. Myślę, że tego potencjału nie możemy zmarnować. – podsumował sezon 2023 dla klubowej telewizji.

Zakończenie remontu toru nie oznacza, że przebudowa stadionu w Świętochłowicach została zakończona. Zawody tam może oglądać jedynie 999 osób, a jest to spowodowane tym, że przez brak trybun nie można organizować imprezy masowej i wpuścić większej ilości kibiców, ale jak przyznaje prezes Sichman, ma się to zmienić.

Podczas rozmów, które prowadzimy od dwóch trzech lat z miastem i naturalną koleją rzeczy jest, że po zrobieniu toru będą robione trybuny. Mamy gwarancję od prezydenta i zarządu miasta, że w tym roku takie trybuny powstają. Został zabezpieczony milion złotych na ten cel. Jest już ten projekt realizowany, wymaga to oczywiście prac projektowych i podwykonawczych, jednakże myślę, że to będzie dobry zaczątek do tego, że jak powstanie pierwsza trybuna czy jej część kolejne rzeczy pójdą za ciosem. – zakończył kwestię stadionu.

Są to oczywiście bardzo dobre informacje dla klubu ze Świętochłowic, jego kibiców, czy ogólnie osób związanych z żużlem. Możliwość organizowania imprez masowych powinna pomóc w rozgrywaniu dużych zawodów przy ulicy Bydgoskiej. Kto wie, może niedługo doczekamy się tam powrotu rozgrywek ligowych?

Świętochłowic
Fot. Speedway Śląsk Świętochłowice
382724529 790183369781555 7527343143904840021 n
Fot. Speedway Śląsk Świętochłowice

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *