Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. W Gnieźnie uzupełniają kadrę. Ten zawodnik jeździł w Stali Rzeszów

żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. W Gnieźnie uzupełniają kadrę. Ten zawodnik jeździł w Stali Rzeszów

Ultrapur Start Gniezno ma już skompletowany podstawowy skład na sezon 2023. Do ogłoszonej wcześniej czwórki seniorów w niedzielny wieczór dołączył nowy zawodnik. Jest nim Kevin Woelbert, który w minionym roku odjechał w 2. Lidze tylko kilka spotkań w barwach Texom Stali Rzeszów.

Woelbert jeździł w barwach Stali na początku sezonu. Swoje ostatnie spotkanie zanotował pod koniec maja. Był to zupełnie nieudany mecz w… Gnieźnie. Niemiec wyjechał wówczas na tor dwukrotnie i nie zdobył żadnego punktu. Wcześniej jednak osiągał dobre rezultaty i jego średnia zatrzymała się na poziomie 2,100 punktu na bieg. Mimo tego miejsca w składzie już nie odzyskał.

Teraz powinien być jednym z liderów gnieźnieńskiego Startu. 34-latek wraca do pierwszej stolicy Polski po wielu latach. Był już bowiem reprezentantem klubu w 2008 roku, gdy był jeszcze juniorem. Był to wówczas jego drugi polski klub. Celem Woelberta bez dwóch zdań będzie czołówka 2. Ligi pod względem indywidualnym, a tym samym pomoc drużynie w wywalczeniu jak najlepszego wyniku i nawiązaniu walki o awans.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *