Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Unia Tarnów o awans. Zawodnicy otrzymali jasny komunikat

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Unia Tarnów o awans. Zawodnicy otrzymali jasny komunikat

Unia Tarnów przeszła nieprawdopodobne wręcz zawirowania przed startem sezonu 2024. Niemal do samego końca nie było tak naprawdę wiadomo, czy tarnowianie w ogóle będą rywalizować na torze. Teraz jednak prezes przyznaje, że cel jest tylko jeden i jest nim awans.

„Jaskółki” póki co nie miały okazji do zaprezentowania swoich umiejętności na własnym obiekcie. Sezon rozpoczęli od dwóch wyjazdów. W sobotę, 11 maja mieli podjąć u siebie Polonię Piła. W kolejnej rundzie do Tarnowa ma przyjechał Kolejarz Opole. Jeszcze przed odwołaniem pojedynku z pilską Polonią o celach drużyny jasno wypowiedział się prezes klubu.

–  Zawodnicy mają powiedziane, że musimy wygrać najbliższe dwa domowe spotkania. Chcemy udowodnić sponsorom i kibicom, że walczymy o awans. Awans jest naszym celem — zapewnia prezes Unii, Kamil Góral w rozmowie z polskizuzel.pl.

Unia Tarnów zbudowała dream team na poziom Krajowej Ligi Żużlowej. Przynajmniej tak się wydawało przed rozpoczęciem rozgrywek. Timo Lahti, David Bellego, Marko Lewiszyn, Adrian Cyfer oraz Daniel Jeleniewski mieli gwarantować seryjne zwycięstwa. Choć na wyjazdach na razie przegrywali, prezes nie ma wątpliwości, że w zespole drzemie ogromna siła. Sam twierdzi, że mając taki skład, nie można się nikogo obawiać.

Mając taki skład, nikogo się nie obawiamy. Nasi zawodnicy na tarnowskim torze odbyli już naprawdę sporo treningów. W każdym tygodniu mamy po dwa lub trzy treningi — mówił prezes przed odwołanym z powodu opadów deszczu meczu przeciwko Polonii Piła.

żużel
Fot. Paweł Wilczyński
435694331 10228886431999890 7257874763570306153 n
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *