Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Trzymali się blisko tylko do połowy meczu. „Wynik się rozjechał”

żużel
Fot. Mateusz Biskup

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Trzymali się blisko tylko do połowy meczu. „Wynik się rozjechał”

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań sprawiała bardzo dobre wrażenie w pierwszej części spotkania wyjazdowego w Krośnie. Goście byli w stanie wygrywać wyścigi i trzymali się bardzo blisko gospodarzy. Niestety dla nich Wilki potem pokazały swoją moc i mecz zakończył się pokaźnym zwycięstwem 55:35.

Po spotkaniu rozmawialiśmy z przedstawicielem gości, Kacprem Grzelakiem. Junior PSŻ-u zapisał przy swoim nazwisku cztery „oczka”, czym przyczynił się do dobrego rezultatu PSŻ-u w pierwszej fazie spotkania.

Tak jest. Dobry początek, trzymaliśmy się, był mecz na styku, ale rywal potem był lepszy po trasie. Można powiedzieć, że bardziej się dopasowali, bardziej rozszyfrowali ten tor w dalszej części zawodów. My staraliśmy się gonić, ale trochę ten wynik się rozjechał. No nic, trzeba walczyć dalej — powiedział Grzelak po meczu w wywiadzie dla BestSpeedwayTV.

Zdecydowanie najjaśniejszą postacią w teamie przyjezdnym był Ryan Douglas. Australijczyk notuje kapitalne wejście do Metalkas 2. Ekstraligi. Wielu ekspertów wróżyło mu „ławkę rezerwowych”, tymczasem to on jest aktualnie liderem drużyny. Klasę kolegi docenił Grzelak, jednocześnie ponownie dając do zrozumienia, że końcówka meczu w wykonaniu całej drużyny nie była taka, jaką by sobie wymarzył.

To prawda. Oglądałem jego biegi, naprawdę fajnie było. Staraliśmy się, dawaliśmy z siebie wszystko, na końcówkę akurat nie wyszło.

Poznanian czekają teraz dwa domowe meczu z rzędu. Najpierw zadanie będzie niezwykle wymagające, ponieważ na Golęcin zawita Abramczyk Polonia Bydgoszcz. W pierwszej połowie czerwca z kolei przyjedzie do nich Texom Stal Rzeszów. Punkty zdobyte w tych spotkaniach mogą znacznie ułatwić PSŻ-owi walkę o utrzymanie w Metalkas 2. Ekstralidze.

20230630 DSC08426 1
Fot. Kazimierz Kożuch
358397711 741504254651768 2141086776005539762 n
Fot. Mateusz Biskup

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *