Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Indywidualne

Żużel. Trzech zawodników zdobywa po 11 punktów w Bydgoszczy, o zwycięstwie zadecydowało losowanie!

żużel

Autor: Krzysztof Grzęda

Aż trzech zawodników zdobyło 11 punktów w pierwszej rundzie Indywidualnych Mistrzostw Pomorza w Bydgoszczy. Byli to trzej miejscowi młodzieżowcy, Franciszek Karczewski, Bartosz Nowak i Emil Maroszek.

Z powodu opadów deszczu zawody w Bydgoszczy zostały zakończone po 16 wyścigach, a nie po 20, tak jak jest to w przypadku rozgrywek indywidualnych. W nich taki sam dorobek zdobyła aż trójka zawodników, a o zwycięstwie zadecydowało losowanie. Dało ono pierwsze miejsce Franciszkowi Karczewskiemu, drugie Emilowi Maroszkowi, a trzecie przypadło Bartoszowi Nowakowi. Pierwsza runda powracającego po kilku latach przerwy cyklu była w okrojonej obsadzie. Na liście startowej zabrakło zawodników Wybrzeża Gdańsk, którzy wycofali się ze ścigania tuż przed startem. Następna runda Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Pomorza odbędzie się 17 lipca, w Grudziądzu.