Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Polonia Piła zmienia stadion – tymczasowy dom w Bydgoszczy

Polonia Piła
Fot. Polonia Piła/Facebook

Autor: Redakcja

Polonia Piła zmienia stadion – tymczasowy dom w Bydgoszczy

Z powodu trwającego remontu na Asta Arenie, Polonia Piła musiała znaleźć nowe miejsce do rozgrywania meczów domowych. Po licznych spekulacjach, władze klubu oficjalnie potwierdziły, że Bydgoszcz będzie ich tymczasowym domem.

Remont Asta Areny, rozpoczęty w lutym, spowodował, że mecze odbywały się w trudnych warunkach, niemal na placu budowy. Pierwszym etapem remontu była modernizacja trybuny na przeciwległej prostej, która miała zostać oddana do użytku w czerwcu. Pozostałe prace miały być kontynuowane po zakończeniu obecnego sezonu. Jednak wykonawca zdecydował o zamknięciu stadionu od 1 lipca, aby zdążyć z dokończeniem prac w terminie.

Kibice mieli ostatnią okazję pożegnać się ze starym stadionem podczas meczu przeciwko drużynie z Dyneburga, który odbył się 30 czerwca. Polonia Piła wygrała to spotkanie 58:32, godnie żegnając stadion przy ul. Bydgoskiej, który już wkrótce zmieni swoje oblicze.

Wiktor Przyjemski wraca na tor w Bydgoszczy! Niespodzianka w Indywidualnych Mistrzostwach Polski?

Wiceprezes klubu, Dariusz Słowiński, wielokrotnie informował, że Bydgoszcz będzie nową lokalizacją dla domowych meczów Polonii. Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez Główną Komisję Sportu Żużlowego. Spotkanie, które miało odbyć się w innym terminie, zostało przesunięte na 10 sierpnia o godzinie 14:00, ze względu na kolizję z meczem Polonii Bydgoszcz na ich własnym stadionie.

Kibice z Piły nie muszą się martwić o transport na mecze. Wiceprezes Słowiński w podcaście „Szukamy Ustawień” zaznaczył, że klub pracuje nad rozwiązaniami ułatwiającymi dojazd do Bydgoszczy.

„Zrobimy wszystko, żeby zawodnikom i kibicom było jak najłatwiej dotrzeć na mecze. Planujemy zorganizować specjalne transporty z Piły do Bydgoszczy. Rozmawialiśmy już z miastem o możliwości zorganizowania specjalnego pociągu dedykowanego dla kibiców Polonii Piła, który wyjeżdżałby z Piły i podjeżdżał bezpośrednio pod stadion Polonii Bydgoszcz. Z dworca na stadion jest to dosłownie 10 do 15 minut pieszo” – powiedział Dariusz Słowiński.

Decyzja o przeniesieniu meczów do Bydgoszczy to nie tylko wyzwanie logistyczne, ale także szansa na nowe doświadczenia i możliwość zdobycia nowych kibiców. Polonia Piła wierzy, że dzięki wsparciu lokalnych władz i zaangażowaniu społeczności, okres remontu minie szybko i bez większych problemów.

Ostatecznie, choć remont Asta Areny może być trudnym okresem, władze klubu są przekonane, że nowe oblicze stadionu przyniesie wiele korzyści i uczyni mecze jeszcze bardziej emocjonującymi dla wszystkich fanów żużla.

żużel
Fot. Jakub Malec
Polonii Piła
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *