Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Treningi w Lesznie trwają. Miejscowi mają pierwszeństwo

żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Treningi w Lesznie trwają. Miejscowi mają pierwszeństwo

W Lesznie od kilku dni trwają treningi na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Na torze meldują się nie tylko zawodnicy miejscowej Unii, ale także gościa – najczęściej zawodnicy kiedyś związani z drużyną z Wielkopolski.

Informacje o obecnych na treningu gościach przekazał lokalny portal elka.pl. W Lesznie w piątkowe popołudnie trenowali między innymi Krzysztof Kasprzak, Marcin Nowak oraz Norbert Kościuch. Na zdjęciach z zajęć widzimy również Tobiasza Musielaka.

– Zdecydowanie pierwszeństwo mają nasi zawodnicy, a goście wskakują na tor wtedy, kiedy pojawi się jakieś wolne okienko. Każdy wyjazd motocyklem sprawia, że nawierzchnia robi się coraz lepsza i szybciej wiąże. Zaczynamy też starty w czterech spod taśmy – przyznał trener Fogo Unii Rafał Okoniewski dla elka.pl.

Fogo Unia Leszno wyjechała więc na domowy obiekt zgodnie z planem na miesiąc przed startem ligowych rozgrywek. W takiej sytuacji nawet gdy pogoda będzie nie do końca stabilna, żużlowcy powinni bez problemu przygotować się na pierwszy mecz na „Smoczyku”. Odbędzie się on w piątek, 12 kwietnia. Gospodarze podejmą wówczas Tauron Włókniarz Częstochowa. Będzie to już pierwszy poważny sprawdzian w kontekście walki o utrzymanie w elicie.

żużel
Fot. Czarny Productions
trening leszno
Fot. Czarny Productions

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *