Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Trener po meczu Stal – Unia: Trzeba szybko wyciągać wnioski

Stanisław Chomski
Fot. Natalia Gotter

Autor: Bartosz Glapiak

Żużel. Trener po meczu Stal – Unia: Trzeba szybko wyciągać wnioski

Wysokie zwycięstwo ebut.pl Stali nad Fogo Unią Leszno pozwoliło podopiecznym Stanisława Chomskiego na wzięcie głębszego oddechu. Gorzowianie w minioną niedzielę pojechali bardzo dobre spotkanie. Spotkanie po zakończonej rywalizacji skomentował trener Stali.

Krzysztof Kanclerz: “Dla Wiktora Przyjemskiego priorytetem jest awans z Polonią do PGE Ekstraligi.”

– Takie mecze to jest walka o życie. Dosłownie i w przenośni. Bo zdobyte na torze punkty znajdują odzwierciedlenie w gratyfikacjach dla zawodników. Unia na pewno miała pecha, bo nikt nie przyjeżdża po to, żeby się położyć. Wypadek Grzesia Zengoty bardzo pokrzyżował naszym rywalom szyki. Współczuję kontuzji zawodnika, ale tak bywa. Pierwszy raz jeździliśmy w takich warunkach pogodowych, przy pełnym słońcu, ale potrafiliśmy się do nich dostroić – powiedział trener ebut.pl Stali Stanisław Chomski w rozmowie dla Gazety Lubuskiej.

Szkoleniowiec nie ukrywał zadowolenia z postawy swoich zawodników, lecz zwrócił uwagę na kilka aspektów tego spotkania. – Wygraliśmy większość startów, ale na dystansie zdarzały się nieporozumienia. Jak w dziesiątym wyścigu, gdy Martin Vaculik osłaniał prowadzącego Wiktora Jasińskiego i ostatecznie przyjechał trzeci. Nikt do nikogo nie ma jednak pretensji, taki jest żużel. Myślę, że zawody generalnie mogły się podobać. Tylko jeden przegrany bieg, na dodatek 1:5, nie wybił nas z rytmu. Zawodnicy poszli w dobrą stronę z ustawieniami, była pełna determinacja w ich jeździe, a wisienką na torcie okazał się świetny wyścig piętnasty.

W zmieniających się warunkach torowych nie poradzili sobie tylko nasi juniorzy, ale podobnie było w końcówce zawodów z bardzo dobrze prezentujących się Damianem Ratajczakiem z Unii. Speedway to taki sport, w którym trzeba bardzo szybko wyciągać wnioski. Kto potrafi to zrobić, ten wygrywa – przyznał Gazecie Lubuskiej Stanisław Chomski.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *