Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. To będzie najlepszy U24 w Metalkas 2. Ekstralidze? Kocha ścigać się na tym obiekcie

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Żużel. To będzie najlepszy U24 w Metalkas 2. Ekstralidze? Kocha ścigać się na tym obiekcie

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź przed sezonem 2024 przeszedł prawdziwą metamorfozę. Jedną z nowych twarzy w teamie jest Benjamin Basso. 22-letni Duńczyk zajmie pozycję zawodnika do lat 24.

W Łodzi obdarzyli go zaufaniem

Benjamin Basso rozpoczął swoją karierę w Polsce w sezonie 2022. Pierwsze dwa lata spędził w Polonii Bydgoszcz, gdzie jednak pełnił rolę rezerwowego i rzadko dostawał szansę od samego początku spotkania. Często zdarzało mu się zastępować starszych kolegów w jego trakcie, co nie było łatwym zadaniem. W Łodzi sytuacja ma wyglądać inaczej, o czym zresztą mówi sam Duńczyk, tłumacząc powody decyzji o przejściu do Orła.

Prezes Witold Skrzydlewski i nowy menedżer Maciej Jąder zapewnili mnie, że zostanę obdarzony w Łodzi odpowiednim zaufaniem. Otrzymałem od nich zapewnienie, że dostanę wystarczająco wiele szans, by udowodnić swoją przydatność dla drużyny. A dla nas żużlowców to właśnie stabilność i zaufanie są podstawą do budowania pewności siebie na torze. Poza tym wiedziałem sporo na temat klubu, zanim tu trafiłem – mówi Duńczyk w rozmowie opublikowanej na oficjalnej stronie Orła.

22-latek przyznał, że o Orle wiedział głównie to, że rządzi nim charyzmatyczny prezes. Nie ma w tym nic dziwnego. Witold Skrzydlewski jest znany w całym żużlowym środowisku i to jak widać nie tylko wśród Polaków. Basso przyznał w rozmowie z klubową stroną, że słyszał o Witoldzie Skrzydlewskim same dobre rzeczy i nie pozostaje mu zrobić nic innego, jak wypełnić jak najlepiej swoją rolę w tej obustronnej współpracy.

Przede wszystkim miałem świadomość, że klub jest zarządzany przez bardzo charyzmatycznego prezesa, którego z całego serca wspiera wielu ludzi. Pan Skrzydlewski robi naprawdę dużo dla łódzkiego żużla. Jako pracodawca w zamian za odpowiednie wynagrodzenie oczekuje od zawodników profesjonalnego wykonywania swoich obowiązków. Nie zamierzam go pod tym względem rozczarować, bo mam nadzieję, że to tylko początek naszej owocnej współpracy.

Kocha nowy domowy tor

Benjamin Basso nie miał wielu okazji, by startować na łódzkiej Moto Arenie – tak naprawdę był tam tylko raz. Duńczykowi jednak ta jedna wizyta wystarczyła, by zakochać się w łódzkim owalu. 22-latek uważa, że sporo może pomóc mu jazda w lidze brytyjskiej, ponieważ Moto Arena jest zbliżonym obiektem do tych, które można spotkać na Wyspach. Wszystko przez geometrię, a także techniczne aspekty owalu.

Ścigałem się na nim tylko raz, ale mogę powiedzieć, że to była miłość od pierwszego wyścigu, który odjechałem. Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie mój ubiegłoroczny występ na torze w Łodzi pomógł mi w podjęciu decyzji, którą drużynę na sezon 2024 powinienem wybrać. Ten obiekt jest dla mnie doskonały. To techniczny owal, na którym mogę wykorzystać swoje doświadczenia zdobyte podczas startów w Anglii – twierdzi Benjamin Basso.

Benjamin Basso i jego ambitne cele

Nowy nabytek Orła ma jasny cel na sezon w Metalkas 2. Ekstralidze. Chce być najlepszym zawodnikiem ligi wśród żużlowców z pozycji U-24. Duńczyk skupia się przede wszystkim na wynikach w Polsce, natomiast pozostałe rozgrywki to ma być dla niego po prostu stały rozwój.

W Polsce chcę być najlepszym zawodnikiem do 24 roku życia w lidze. Jeśli chodzi o rozgrywki w innych krajach, to najważniejsze jest kontynuowanie mojego rozwoju i podnoszenie swoich umiejętności. Tak podchodziłem do tego w poprzednich sezonach na torach w Anglii i Danii. Nic pod tym względem się nie zmienia – zapowiada.

Rywalami w klasyfikacji zawodników do lat 24 będą między innymi Jonas Seifert-Salk, Norick Blodoern, Wiktor Jasiński czy Mateusz Świdnicki. Czas pokaże, który z nich uzyska najwyższą średnią na koniec sezonu, jednak każdy z wyżej wymienionych, a także pozostali zawodnicy do lat 24 mają podobne ambicje. Basso jednak z całą pewnością stać na wypełnienie wyznaczonego przez samego siebie celu, jeśli faktycznie otrzyma w nowym klubie pełnię zaufania.

Basso
Fot. Sonia Kaps
benjamin bassooo
Fot. Michał Szmyd

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *