Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Utalentowany junior wypożyczony do Unii Tarnów

Żużel

Autor: Jakub Bielak

Szymon Bańdur został nowym zawodnikiem Grupa Azoty Unia Tarnów. Utalentowany 17-latek został wypożyczony do drugoligowego klubu z drużyny Cellfast Wilków Krosno do końca sezonu 2023. Ma pomóc tarnowianom uzyskać awans do fazy play-off i powalczyć o 1. Ligę Żużlową.

Żużel w sobotę w telewizji. Gdzie oglądać 2. Ligę? Transmisje, streamy online

„Nowym zawodnikiem Grupy Azoty Unii Tarnów został Szymon Bańdur. Uzdolniony junior, który przygodę z czarnym sportem rozpoczynał w Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja został wypożyczony do końca sezonu z Cellfast Wilków Krosno”. – tak w oficjalnym komunikacie poinformował klub z Tarnowa.

Bańdur do tej pory zdobył uznanie głównie w rozgrywkach Ekstraligi U-24, gdzie wraz z kolegami z krośnieńskiej drużyny jest niepokonany. Sam legitymuje się średnią biegową powyżej dwóch „oczek” na bieg. Pojechał także w kilkunastu biegach w „dorosłej” Ekstralidze, gdzie raz zapisał przy swoim nazwisku „trójkę”, a dwa razy kończył wyścigi na drugiej pozycji.

17-latek po tymczasowych przenosinach do Tarnowa zaliczy tym samym w swojej krótkiej karierze już wszystkie trzy kluby z najbliższego dla siebie regionu. Pierwsze starty w sezonie 2022 zanotował bowiem w barwach Stali Rzeszów.

Szymon Bańdur ma zadebiutować już w niedzielnym starciu przeciwko drużynie Enea Polonii Piła.