Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Starcie na szczycie 2. ligi. Texom Stal Rzeszów podejmuje Ultrapur Start Gniezno [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Starcie na szczycie 2. ligi. Texom Stal Rzeszów podejmuje Ultrapur Start Gniezno [ZAPOWIEDŹ]

Jeszcze parę tygodni temu wydawałoby się, że spotkanie rzeszowsko-gnieźnieńskie ma tylko jednego faworyta. W Gnieźnie bowiem było sporo zamieszania i słabych wyników. Texom Stal szła z kolei jak po swoje, odhaczając kolejne cele na drodze do 1. Ligi Żużlowej. Teraz to jednak goście z Gniezna przystępują do bezpośredniego pojedynku jako lider tabeli.

Walka o play-offy trwa w najlepsze! Arged Malesa Ostrów podejmie u siebie Trans MF Landshut Devils [ZAPOWIEDŹ]

Drużyna Ultrapur Startu Gniezno ma serię trzech zwycięstw z rzędu. Po raz ostatni przegrali właśnie przeciwko Stali Rzeszów – w domowym meczu wówczas gnieźnianie ulegli jedynie 44:46. Potem rozprawili się dwukrotnie z Unią Tarnów, a w minionym tygodniu po fantastycznym spotkaniu dopisali do ligowej tabeli trzy „oczka”. Ku zaskoczeniu wszystkich Kolejarz Opole był bezradny i z pierwszej stolicy Polski wywiózł jedynie 30 małych punktów.

Rzeszowianie z kolei nie zaznali smaku zwycięstwa od czasu pojedynku wyjazdowego ze Startem. Stało się tak ze względu na to, że w ostatniej kolejce faworyt drugoligowych rozgrywek pauzował, a w dwóch wcześniejszych rundach zremisował spotkania z OK Bedmet Kolejarzem Opole.

Sobotni mecz w Rzeszowie będzie dla miejscowych idealną okazją do powrotu na zwycięską ścieżkę. Nie ma jednak wątpliwości, że goście również będą chcieli potwierdzić swoją wysoką formę i obronić pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Awizowane składy

Ultrapur Start Gniezno
1. Sam Masters
2. Hubert Łęgowik
3. Josh Pickering
4. Kacper Gomólski
5. Tim Sorensen
6. Mikołaj Czapla
7. Casper Henriksson

Texom Stal Rzeszów
9. Marcin Nowak
10. Peter Kildemand
11. Rafał Karczmarz
12. Krystian Pieszczek
13. Jacob Thorssel
14.
15. Mateusz Majcher

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *