Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. ebut.pl Stal Gorzów triumfuje, ale Włókniarz powalczył [RELACJA]

żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. ebut.pl Stal Gorzów triumfuje, ale Włókniarz powalczył [RELACJA]

ebut.pl Stal Gorzów zwyciężyła na własnym stadionie 48:42 przeciwko Krono-Plast Włókniarzowi Częstochowa. Kluczem do sukcesu gorzowian była piątka równych seniorów, jednak występy Woźniaka i Vaculika pewnie pozostawiają sporo rezerw. Włókniarz przy życiu trzymał głównie Leon Madsen, autor czternastu punktów.

Po pierwszej serii w dość dużym szoku mogli być kibice oraz żużlowcy z Częstochowy. ebut.pl Stal Gorzów bowiem już na początku spotkania wypracowała sobie ośmiopunktową przewagę. Była to sytuacja o tyle nietypowa, że w biegach drugim oraz czwartym do mety jako pierwsi dojeżdżali odpowiednio Kajetan Kupiec oraz Mads Hansen. Ich partnerzy przyjeżdżali jednak do mety wówczas ostatni, a czwórka Madsen, Michelsen, Woryna i Drabik nie zdołała pokonać żadnego rywala.

Małe przebudzenie goście zaliczyli w szóstym wyścigu, kiedy Maksym Drabik i Mikkel Michelsen pokonali Andersa Thomsena i Jakuba Stojanowskiego. Stalowcy powiększyli jednak przewagę o kolejne dwa „oczka” gonitwę wcześniej za sprawą Jakuba Miśkowiaka i Martina Vaculika. Dzięki temu po drugiej serii wynik na tablicy widniał już następujący: 24:18. Gospodarze ponownie odjechali Włókniarzom w następnych trzech wyścigach na osiem punktów. W szeregach gospodarzy świetnie punktowała druga linia, natomiast u gości liczyć można było tylko na Madsena. Reszta przeplatała lepsze starty ze słabszymi.

Dopiero w wyścigu jedenastym pierwszy słaby występ zaliczył Jakub Miśkowiak, który przegrał z Mikkelem Michelsenem i Madsem Hansenem. Na jego szczęście bieg z ogromną przewagą wygrał wówczas Szymon Woźniak. Dopiero w wyścigu dwunastym Janusz Ślączka uruchomił swój zmysł taktyczny i puścił do boju Leona Madsena za Maksyma Drabika oraz Kajetana Kupca za Kacpra Halkiewicza.Obaj mieli jasne zadanie – pokonać Vaculika (Madsen) i Stojanowskiego (Kupiec). Junior gospodarzy ułatwił to zadanie, samemu eliminując się z biegu upadając na pierwszym łuku. W powtórce upadł Martin Vaculik po kontakcie z Madsenem. Sędzia zdecydował się nikogo nie wykluczać.

W końcu pojechali bezproblemowo. Vaculik tym razem wygrał start, jednak Duńczyk wyprzedził go bez najmniejszych problemów. Kupiec dojechał po darmowy punkt i Krono-Plast Włókniarz Częstochowa przegrywał „tylko” sześcioma „oczkami”. Lider Włókniarza nie podołał jednak Thomsenowi w kolejnym, trzynastym wyścigu. Remis oznaczał, że przed biegami nominowanymi tylko kataklizm w postaci dwukrotnego zwycięstwa gości w stosunku 5:1 mogła odebrać Stali dwa duże punkty do ligowej tabeli.

ebut.pl Stal Gorzów przypieczętowała zwycięstwo w czternastym biegu. Swoją pierwszą „trójkę” dowiózł wreszcie Martin Vaculik. Szymon Woźniak atakował Kacpra Worynę, próbując wywalczyć wygraną 5:1, ale tak się w tej walce zagubił, że na kresce minął go Mikkel Michelsen. Na zakończenie obejrzeliśmy remis. Najpierw z biegu wykluczony został Jakub Miśkowiak, który przy ataku wywrócił Leona Madsena. Potem ponownie show dał Anders Thomsen. Duńczyk nie pozostawił złudzeń swoim rodakom z przeciwnej dryżyny. Start przegrał, ale potem świetnym atakiem wyprzedził Madsena. ebut.pl Stal Gorzów 48:42 Krono-Plast Włókniarz Częstochowa.

ebut.pl Stal Gorzów – 48 punktów

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Szymon Woźniak31+11308+1
10Oskar Fajfer22307
11Martin Vaculik2+111+1239+2
12Jakub Miśkowiak3320w8
13Anders Thomsen2+1133312+1
14Oskar Paluch2103
15Jakub Stojanowski1+10w1+1
16Mathias Pollestad

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa – 42 punkty

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Mikkel Michelsen13221+1310+1
2Maksym Drabik02+102+1
3Kacper Woryna0221+127+1
4Mads Hansen301+11+15+2
5Leon Madsen13332214
6Kajetan Kupiec3w014
7Kacper Halkiewicz000
8Szymon Ludwiczak
żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *