Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Spotkanie dwóch Kolejarzy, Metalika Recykling Kolejarz Rawicz – OK Bedmet Kolejarz Opole [Zapowiedź]

Żużel Kolejarz
Emilia Hamerska-Lengas

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Spotkanie dwóch Kolejarzy, Metalika Recykling Kolejarz Rawicz – OK Bedmet Kolejarz Opole [Zapowiedź]

Już dzisiaj o godzinie 14:00 w sobotnie popołudnie na stadionie w Rawiczu czeka nas spotkanie „derbowe” pomiędzy Metaliką Recykling Kolejarzem Rawicz a OK Bedmet Kolejarzem Opole.

Żużel w sobotę w telewizji. Gdzie oglądać 2. Ligę? Transmisje, streamy online

W pierwszym meczu pomiędzy tymi zespołami pewne zwycięstwo odnieśli gospodarze z Opola, którzy 30 kwietnia pokonali rawiczan aż 54:35, choć sam wynik tamtego spotkania może cieszyć opolan, tak warto przypomnieć, że cały mecz pechowo się zakończył dla Mathiasa Thoernbloma, który przez upadek w wyścigu czternastym zaliczył kontuzje, która może go wykluczać nawet do końca sezonu.

W dzisiejszym spotkaniu to wciąż goście z Opola wydają się być zdecydowanym faworytem, nawet bez wcześniej wspomnianego Szweda. Od dłuższego czasu w znakomitej formie jest Oskar Polis, a swoje punkty dorzucają pozostali zawodnicy, co aktualnie przekłada się na to, że OK Bedmet Kolejarz Opole jest liderem rozgrywek drugoligowych i wyprzedzają zdecydowanych faworytów całej ligi z Rzeszowa i Gniezna.

Jeśli chodzi o skład rawiczan, to ich zestawienie otwiera Damian Dróżdż, lecz im dalej spoglądamy w program, tym trudniej znaleźć zawodników, którzy powinni powalczyć z drużyną z Opola. W zestawieniu gospodarzy brakuje między innymi Ryana Douglasa czy Damiana Balińskiego, a w ich miejsce zostali powołani Patryk Nater i Kacper Klimek. Tak więc jeśli ostatecznie takim zestawieniem pojadą gospodarze, to ciężko liczyć na jakąkolwiek niespodziankę w spotkaniu pomiędzy dwoma Kolejarzami.

Awizowane składy:

Metalika Recykling Kolejarz Rawicz:

9. Damian Dróżdż
10. Kacper Klimek
11. Patryk Nater
12. Nikodem Bartoch
13. Tomasz Orwat
14. Franciszek Majewski
15. Błażej Wypior

OK Bedmet Kolejarz Rawicz:

1. Adam Ellis
2. Filip Hjelmland
3. Robert Chmiel
4.
5. Oskar Polis
6. Esben Hjerrild
7. Oskar Stępień

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *