Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Sparingowe derby na Motoarenie dla Apatora

żużel
Fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Sparingowe derby na MotoArenie dla Apatora

Na toruńskiej Motoarenie odbył się towarzyski derbowy pojedynek pomiędzy Apatorem, a Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Osłabieni brakiem Sajfutdinowa i Lamberta gospodarze pokonali rywali zza miedzy.

Wczorajszy sparing, w którym miały wystąpić drużyny Abramczyk Polonii Bydgoszcz oraz Apatora Toruń nie doszedł do skutku przez tor w Bydgoszczy nie nadający się do jazdy po opadach deszczu. Ostatecznie został przełożony na czwartek 11 kwietnia tuż przed inauguracją rozgrywek ligowych. Natomiast bez problemów został rozegrany rewanż w Toruniu.

Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w osłabieniu. W ekipie gości zabrakło Kaia Huckenbecka, a u gospodarzy nie wystąpili Robert Lambert oraz uczestniczący w indywidualnych międzynarodowych mistrzostwach ekstraligi Emil Sajfutdinow. Z tego względu więcej szans otrzymali młodzi krajowi zawodnicy, a także zagraniczni tak jak Anders Rowe.

Apator Toruń pokonał Abramczyk Polonię Bydgoszcz różnicą osiemnastu oczek. Bezbłędny wśród gospodarzy był Patryk Dudek startując w czterech startach, a najwięcej punktów zdobył Wiktor Lampart. W drużynie z Bydgoszczy dziewięć punktów w swoim dorobku zanotował Krzysztof Buczkowski. Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzieżowcy Aniołów zdobywając razem 13+2.

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 36

1Andreas Lyager2210w5
2Franciszek Majewski01+10w12+1
3Mateusz Szczepaniak1+1232+18+2
4Tim Soerensenw1+12+1137+2
5Krzysztof Buczkowski3w339
6Franciszek Karczewski011002
7Olivier Buszkiewicz1113
8Bartosz Nowak

Apator Toruń: 54

9Patryk Dudek32+12+1310+2
10Wiktor Lampart3331313
11Oskar Rumiński0002+12+1
12Paweł Przedpełski2322+19+1
13Anders Rowe1+1312+107+2
14Mateusz Affelt32+1027+1
15Krzysztof Lewandowski2+10316+1
Polonia 20244
Fot. Michał Szmyd
Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *