Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Skandaliczne odmowy licencji! Stal Gorzów i Fogo Unia Leszno dopuszczone po bolesnych karach w PGE Ekstralidze

żużel na youtube
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Żużel. Skandaliczne odmowy licencji! Stal Gorzów i Fogo Unia Leszno dopuszczone po bolesnych karach w PGE Ekstralidze

Ostatnie doniesienia ze Stali Gorzów i Fogo Unii Leszno przynoszą dobre informacje. Na krótki okres obie te drużyny zostały początkowo pozbawione przyznania licencji. Po dokonaniu uregulowania opłat szkoleniowych oraz szczegółowych ustaleń dotyczących nałożonych kar, obie ekipy zostały dopuszczone do udziału w rozgrywkach PGE Ekstraligi..

Obecny sezon nie okazał się łaskawy dla Zespołu ds. Licencji, który podjął zdecydowane kroki. Pięć zespołów spotkało się z odmową przyznania licencji, a największe zaskoczenie wywołało brak licencji dla dwóch najwyższych ligowych drużyn – Unii i Stali. Decyzje te wynikały z niezgodności z wymaganiami regulaminu szkoleniowego. Niemniej jednak, opór ze strony wspomnianych zespołów trwał tylko przez krótki czas.

Oprócz Stali Gorzów i Fogo Unii Leszno, odmowę przyznania licencji otrzymały również zespoły z Ostrowa Wielkopolskiego, Opola i Rawicza. Arged Malesa podjęła decyzję o wypożyczeniu Jakuba Krawczyka w celu spełnienia wymagań stawianych przez organ licencyjny.

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch
Żużel
Fot. Czarny Productions

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

1 odpowiedź do “Żużel. Skandaliczne odmowy licencji! Stal Gorzów i Fogo Unia Leszno dopuszczone po bolesnych karach w PGE Ekstralidze

  1. ośrodki które najwięcej szkolą są karane,za brak szkolenia?
    A Motor,Betard itp.
    kogo wyszkoliły?
    płacą kasę i cisza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *