Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Sezon 2024 w PGE Ekstralidze – Moim zdaniem spadnie Unia Leszno

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Redakcja

Żużel. Sezon 2024 w PGE Ekstralidze – Moim zdaniem spadnie Unia Leszno

Nadchodzi sezon 2024 w PGE Ekstralidze, a z nim pełen napięcia oczekiwań, kibicowskich emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Z pewnością czeka nas intensywna rywalizacja, ale czy wszyscy zgadzają się co do kluczowych rozstrzygnięć i faworytów?

Zbliżamy się z coraz większym zaciekawieniem do rozpoczęcia ligowych zmagań w PGE Ekstralidze, a opinie ekspertów rzucają nowe światło na to, co możemy oczekiwać w sezonie 2024. Analizując przewidywania Mareka Cieślaka, Kamila Cieślara, Władysława Komarnickiego, Tomasza Lorka oraz Ireneusza Macieja Zmory, jedno staje się jasne – walka o tytuł mistrza i spadek będą zacięte, a jednym z głównych kandydatów do opuszczenia ekstraligowej stawki może być zaskakująco Unia Leszno. I tak też moja skromna osoba typuje spadek FOGO Unii Leszno.

Motor Lublin – Pewny Kandydat do Trzeciego Tytułu Z rzędu

Wszyscy eksperci zgadzają się co do jednego – Platinum Motor Lublin jest niekwestionowanym faworytem do zdobycia trzeciego mistrzostwa z rzędu. Pomimo utraty doświadczonego Jarosława Hampela, pozyskanie utalentowanego Wiktora Przyjemskiego ugruntowuje pozycję drużyny. Mistrzowie świata, stabilny skład – wszystko wskazuje na to, że Lublin pozostanie na szczycie.

Sparta Wrocław – Kontrowersje i Wątpliwości

Opinie na temat Betard Sparty Wrocław są podzielone. Tomasz Lorek nie widzi wrocławian nawet w fazie play-off, co stanowi skrajny punkt widzenia. Pozostali eksperci przyznają Spartanom przede wszystkim brązowy medal. Kamil Cieślar jest bardziej optymistyczny, widząc Wrocław w finale. Czy kosmetyczne zmiany pozwolą Wrocławowi powrócić do walki o najwyższe cele?

Stal Gorzów – Kontrowersje w Typowaniach

ebut.pl Stal Gorzów, mimo różnic zdań, zdobywa przeważającą większość głosów na srebrny medal. Osobiście, nie widzę gorzowian w fazie play-off. Przemyślane wzmocnienia, w tym Jakuba Miśkowiaka, pozwalają Gorzowowi liczyć na znaczący sukces. Czy Stal zaskoczy sceptyków?

Falubaz Zielona Góra – Nowa Siła po Zmianach

Enea Falubaz Zielona Góra przeszła spore zmiany, a czterech ekspertów widzi ją w fazie play-off. Jednak Kamil Cieślar stawia ich na ostatnim miejscu w tabeli. Przybycie doświadczonych polskich seniorów – Jarosława Hampela i Piotra Pawlickiego – powinno wzmocnić zespół. Czy Zielona Góra zdoła udowodnić, że może rywalizować na najwyższym poziomie?

Tauron Włókniarz Częstochowa – Tradycja Miejsc 3-5

Tylko Kamil Cieślar stawia Włókniarza Częstochowa na trzecim miejscu, podczas gdy pozostali eksperci oceniają ich niżej. Częstochowianie od 2017 roku utrzymują się w zakresie miejsc 3-5. Czy w tym sezonie zdołają przełamać tę tradycję?

Apator Toruń – Wykorzystanie Maksymalnych Możliwości

Torunianie pokazali, że potrafią wykorzystać możliwości regulaminu, zajmując 5. miejsce po części zasadniczej w poprzednim sezonie. Czy powrót Piotra Barona po latach i stały rozwój zespołu pozwolą im osiągnąć kolejne sukcesy?

GKM Grudziądz – Trudna Walka o Przetrwanie

GKM Grudziądz walczy nieprzerwanie w ekstralidze od 2015 roku, ale ekspertom wydaje się, że mają najtrudniejsze zadanie przed sobą. Trzech z nich uważa, że Grudziądzanie są jednym z kandydatów do spadku. Czy uda im się utrzymać w elicie?

Unia Leszno – Czy Czekają Ich Trudne Chwile?

Fogo Unia Leszno, mimo stałego udziału w ekstralidze od 1997 roku, spotyka się z pesymistycznymi prognozami. Były prezes TAli Gorzów Ireneusz Maciej Zmora umieszcza ich na ostatnim miejscu, podczas gdy pozostali eksperci nie dają im szans na udział w fazie play-off. Janusz Kołodziej będzie kluczową postacią dla Unii w tym sezonie. Czy Leszno zdoła przejść przez trudności i utrzymać się w elicie?

Sezon 2024 zapowiada się niezwykle ciekawie, z wieloma niepewnościami i zapewne z zaskoczeniami. Mimo pewności co do dominacji Motoru Lublin, walka o pozostałe miejsca w play-off i przede wszystkim spadek będzie niezwykle zacięta. Czy Unia Leszno zdoła udowodnić, że prognozy ekspertów są mylące, czy może rzeczywiście czeka ich trudna walka o przetrwanie w PGE Ekstralidze? Tego dowiemy się już niebawem, gdy żużlowe emocje rozgrzeją się na torze.

343880380 781076446962255 7132545445116690075 n
Fot. Czarny Productions
Unii Leszno

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *