Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Rosjanie nie wrócą do ścigania! FIM podtrzymuje decyzję

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Rosjanie nie wrócą do ścigania! FIM podtrzymuje decyzję

Ostatnio narasta debata wokół udziału zawodników z Rosji w zawodach Grand Prix. Część fanów jest zdania, że ci zawodnicy nie powinni mieć szansy startować w międzynarodowych zawodach, podczas gdy inni argumentują, że jeśli mogą ścigać się w Polsce, powinni mieć tę samą możliwość w innych turniejach. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) wydała ważne oświadczenie w tej sprawie, sugerując, że nie planuje zmian w podejściu do żużlowców z Rosji.

Obecnie Rosjanie są zawieszeni z udziału w zawodach z powodu konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Po agresji ze strony Rosji, władze FIM podjęły decyzję o wykluczeniu zawodników z tego kraju. To spowodowało, że mistrzowski tytuł zdobyty w 2021 roku nie mógł zostać obroniony przez Artioma Łagutę.

W dyskusjach na temat przyszłości mistrzostw świata często pojawia się kwestia ewentualnego powrotu Łaguty i Emila Sajfutdinowa. Ich brak sprawia, że Bartosz Zmarzlik ma mniejszą konkurencję w walce o kolejne tytuły. Pierwszy z wymienionych zawodników wyraził chęć powrotu, sugerując nawet, że mogąc startować jako Polak, byłby gotowy zdobywać tytuły dla naszego kraju. Emil Sajfutidnow mówił za to w niedawnym podcąscie „Mówi się żużel”, że jemu udziału w cyklu aktualnie nie brakuje.

Jednak na chwilę obecną nie widać zbyt wielkiej skłonności FIM do szybkiej zmiany swojego stanowiska. Najnowszy komunikat ze strony federacji potwierdza, że na razie nie przewiduje się zmian w decyzjach dotyczących udziału zawodników z Rosji w zawodach międzynarodowych.

Rada FIM potwierdza postanowienia, które zapadły 5 marca 2022 roku. Federacja wciąż monitoruje sytuację, biorąc pod uwagę specyfikę sportów motorowych można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Laguta 1
Fot. Taylor Lanning

Emil 1
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *