`; paragraph.insertAdjacentHTML('afterend', adCode); });
Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Raport prosto z Majorki – trener Motoru podsumowuje pierwsze dni zgrupowania

Żużel
Fot. Platinum Motor Lublin/facebook

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Raport prosto z Majorki – trener Motoru podsumowuje pierwsze dni zgrupowania

Przygotowania do sezonu idą pełną parą. Od kilku dni zawodnicy pierwszej drużyny Motoru Lublin przemierzają na rowerach Majorkę. Jednak rowery nie są jedyną aktywnością, jakiej oddają się lubelscy żużlowcy. Pierwsze dni zgrupowania podsumował w kilku słowach trener Koziołków.

Od soboty Mistrzowie Polski podbijają Majorkę. Przez ten czas zdążyli przejechać na rowerach prawie 400 km, ale nie dystans a przewyższenia dają w kość lubelskim żużlowcom. Zgodnie z informacją prasową Koziołki pokonali przewyższenia o łącznej wartości 1377 m. Zawodnicy Motoru zdążyli się już wykąpać w Morzu Śródziemnym czy rozegrać mecz tenisowy. Najbardziej aktywny jest Mateusz Cierniak. Jednak nie samym treningiem żyją lubelscy zawodnicy. W niedzielę drużyna wybrała się na Iberostar Estadio, gdzie obejrzała mecz Primera Division.

-Wszyscy pracują bardzo ciężko i sumiennie. Nikogo nie muszę motywować. Przeciwnie, czasem jestem w szoku, że po forsownym wysiłku rowerowym chłopaki mają jeszcze siłę i chęć do innych aktywności. Myślę, że to wynika z atmosfery i pogody, jaką tutaj mamy. Baza jest znakomita, mieszkamy w świetnym hotelu, warunki do treningu są optymalne i grzechem byłoby ich nie wykorzystać.

Wygląda to trochę tak, jakby wszyscy byli już naprawdę znużeni zimą i po tym, jak wyrwali się w ciepłe i malownicze miejsce, chcieli skorzystać z tego wyjazdu w stu procentach. Żartujemy przy kolacji, że tutaj szkoda czasu na sen (śmiech). Taka postawa bardzo mnie cieszy. Jestem pewien, że do końca zgrupowania będziemy solidnie harować i mam nadzieję, że przełoży się to na formę, która będzie potrzebna, kiedy zaczniemy treningi na motocyklach – podsumował minione dni Maciej Kuciapa.

Mistrzowie Polski na Majorce zostaną do soboty. Później wrócą do kraju, gdzie będą kontynuować dalsze przygotowania do nadchodzącego sezonu.

428646727 843062321165122 1600151507104330501 n
Fot. Platinum Motor Lublin/facebook
428634027 843582824446405 1376802380168857752 n
Fot. Platinum Motor Lublin/facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *