Żużel - Best Speedway Tv

Żużel. Prezes ekstraligowego klubu mówi, ile wydał na modernizację stadionu | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Żużel. Prezes ekstraligowego klubu mówi, ile wydał na modernizację stadionu

Żużel

Żużel. Prezes ekstraligowego klubu mówi, ile wydał na modernizację stadionu

Waldemar Sadowski udzielił niedawno obszernego wywiadu dla lokalnego portalu gorzowskie.pl. Była ku temu nie lada okazja – działacz piastuje stanowisko prezesa gorzowskiego klubu już równo od roku. Przejął Stal Gorzów na początku czerwca 2022.

Oskar Hurysz wypożyczony do InvestHousePlus PSŻ Poznań!

Prezes ebut.pl Stali Gorzów zapewnia, że wbrew negatywnym głosom na temat jego relacji z kibicami, to właśnie gorzowscy fani są najważniejsi.

Od samego początku priorytetem w moich staraniach o zapewnienie stabilnej przyszłości klubu byli, są i będą kibice. To oni są adresatem wszystkich podejmowanych przez nas wysiłków. My jesteśmy od tego, żeby dać im to, czego od nas oczekują, czyli rozrywkę na najwyższym poziomie. Ale żeby tak się mogło stać oprócz codziennej pracy w klubie, musimy zadbać o środki na realizacje tego celu. Rywale nie śpią i każdy chce zbudować budżet, który da mu przewagę w realizacji upragnionego celu. Mamy wspaniałych sponsorów, ale dalej staramy się przyciągać nowych.

Waldemar Sadowski został również zapytany o nawiązanie współpracy z jedną ze spółek Skarbu Państwa – KGHM. ebut. pl Stal Gorzów dołączyła tym samym do wielu klubów na wszystkich poziomach rozgrywkowych, które są wspierane przez państwowe podmioty.

Jest to ogromny sukces. Pozyskanie spółki skarbu państwa jako sponsora, giganta górniczo – hutniczego przedsiębiorstwa na skalę światową, to nie jest prosta rzecz. Do tej pory KGHM nigdy jeszcze nie był sponsorem klubu żużlowego. Jednak nam się udało. Ciężka praca przyniosła spodziewane owoce w postaci trzyletniej umowy. KGHM został także tegorocznym sponsorem tytularnym Indywidualnych Mistrzostw Świata, które odbędą się 23 i 24 dnia czerwca w Gorzowie.

Nie jest tajemnicą, że wraz z przejęciem klubu przez prezesa Waldemara Sadowskiego, podjęte kroki mające na celu modernizację stadionu im. Edwarda Jancarza. Sternik klubu wylicza te inwestycje w rozmowie z gorzowskie.pl.

Reklamy

Modernizacja trybuny i przebudowa wieżyczki, to były wymagania ekstraligowe związane z rozwojem medialnym ligi. Podjęliśmy decyzję o budowie nowych garaży dla zawodników, żeby każdy z nich miał własną przestrzeń i komfortowe warunki do pracy przy sprzęcie. Za cel postawiliśmy sobie także usprawnienie wejścia kibiców na stadion. Dlatego kolejna inwestycja dotyczyła usprawnienia systemu kontroli na bramkach i modernizacji całej sieci IT. To jest jedna z tych rzeczy, których nie widać gołym okiem, bo większość inwestycji jest ukryta pod ziemią, a koszt jej jest ogromny. W ramach tej inwestycji położono nowy światłowód wokół stadionu i podłączono do niego wszystkie bramki. 

Odnowiliśmy elewację budynków należących do klubu, tunel łączący parking z torem wymagał gruntownego remontu, stary tynk został zastąpiony nowym i pomalowany. Wymieniliśmy też nawierzchnię asfaltową w parkingu. Przeprowadziliśmy dziesiątki drobnych prac renowacyjnych, które po podsumowaniu kosztowały nas kilkaset tysięcy złotych. – kontynuuje Waldemar Sadowski.

Prezes zapowiedział również, że to nie koniec inwestycji na gorzowskim stadionie. Zapytany o plany na przyszłość, przyznał, że do wymiany są między innymi telebimy, remont konstrukcji stalowych czy też kanalizacja w budynku warsztatowym.

W najbliższym czasie liczymy się z koniecznością wymiany telebimów na stadionie. W planach na przyszłość jest remont konstrukcji stalowych stadionu, potrzebna jest kasa dla gości, kanalizacja w budynku warsztatowym, wiele z tych rzeczy umyka kibicowi podczas oglądania zawodów w świetle jupiterów. My jednak wiemy o co trzeba zadbać żeby cieszyć się zawodami na obiekcie spełniającym wysokie standardy estetyki i bezpieczeństwa. Tej pracy wykonaliśmy już bardzo dużo ale zdajemy sobie sprawę, że czekają nas następne wyzwania. – zakończył Waldemar Sadowski w rozmowie z lokalnym portalem.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×