Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Prace na torze w Krakowie zmierzają ku końcowi! Możliwe, że uda się krakowianom zgłosić zespół do 2. Ligi

w Krakowie
Fot. Żużel Kraków

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Prace na torze w Krakowie zmierzają ku końcowi! Możliwe, że uda się krakowianom zgłosić zespół do 2. Ligi

Przez ostatnie miesiące pojawiało się dużo informacji na temat postępów prac na stadionie żużlowym w Krakowie, gdzie już w tym miesiącu mogą odbyć się już pierwsze zawody. Wygląda na to, że powrót żużla do kolejnego ośrodka w Polsce niedługo stanie się faktem, gdyż pracę powoli zmierzają ku końcowi.

Na temat tego, co dzieje się w Krakowie, wypowiedział się dla TVP 3 Kraków Zbigniew Krzystyniak, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla. Powiedział on, że na tor nawieziono kolejną ogromną ilość materiału, który teraz będą polewać, aby zmieszać całe tworzywo, po to żeby powstała zbita nawierzchnia. Na prostych założono już wcześniej kickboardy, a na łukach zamontowane zostaną dmuchane bandy. Sporo prac zostało wykonanych również na koronie stadionu. Możliwe, że stowarzyszenie będzie próbowało złożyć zespół, aby w przyszłym sezonie rywalizować w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej.

Na tor zostało dosypane niemal tysiąc ton miału granitowego, który został dzisiaj zmieszany z glinką kaolinową. Będziemy w tej chwili polewać, będziemy mieszać całe to tworzywo, tak, żeby powstała zbita masa. Wcześniej zostały założone kickboardy, czyli takie gumowe taśmy, które otaczają wszystkie bandy na prostych, na łukach będą bandy dmuchane. Wykonaliśmy ogromne prace nie tylko na torze, ale także na koronie stadionu, te prace są już niemal na ukończeniu. Być może będziemy się starali ułożyć dobrą drużynę, która będzie rywalizować na poziomie drugiej ligi – mówił Zbigniew Krzystynika prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Żużla dla TVP 3 Kraków.

Jeśli Stowarzyszeniu Przyjaciół Żużla uda się zgłosić zespół do rozgrywek ligowych w przyszłym sezonie to będzie to pierwszy rok od 2019, kiedy drużyna z Krakowa będzie uczestniczyć w meczach 2. Ligi Żużlowej. Czy czeka nas powrót ligi do Krakowa? Nie wiadomo, jednak miejmy nadzieję, że uda się to krakowianom i powrócą oni na ligową mapę Polski.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *