Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Poznaliśmy wyniki drugiego konkursu o prawa telewizyjne. Wiemy co z Metalkas 2. Ekstraligą

Żużel.
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Poznaliśmy wyniki drugiego konkursu o prawa telewizyjne. Wiemy co z Metalkas 2. Ekstraligą

Dzisiaj Speedway Ekstraliga ogłosiła wyniki konkursu na prawa do transmisji PGE Ekstraligi w latach 2026-2028. Zwycięzcą również okazało się być Canal+, które po zakończeniu aktualnego kontraktu nadal będzie pokazywać spotkania najwyższej polskiej ligi. Kilka godzin późnej władze przekazały, co z nadawcą drugiego poziomu rozgrywkowek.

Konkursy zostały ogłoszone przez władze jeszcze w poprzednim roku. Prócz PGE Ekstraligi stacje telewizyjne rywalizowały o kontrakt na prawa do transmisji spotkań Metalkas 2. Ekstraligi. Jak mogliśmy się spodziewać, po ogłoszeniu wyników pierwszego konkursu, otrzymaliśmy również informację odnośnie drugiego. Zarządcy ekstraligowego zaplecza w mediach społecznościowych ogłosili, że w latach 2025-2027 relacje ze spotkań ligi nadal będziemy mogli oglądać w Canal+. Co ważne od 2025 roku mecze na zapleczu najlepszej żużlowej ligi świata odbywać się będą w czwartki i niedziele, a nie jak do tej pory w soboty i niedziele.

– Cieszymy się, że będziemy kontynuować naszą współpracę i pozostaniemy dla kibiców „domem żużla” na kolejne lata. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca przyniesie wiele korzyści dla całego środowiska żużlowego i pozwoli dalej budować silną pozycję tej dyscypliny w Polsce. Tak jak do tej pory będziemy dostarczać kibicom wielu sportowych emocji – nie tylko dzięki transmisjom spotkań, ale również pracy całej redakcji CANAL+, która będzie dbała o dostarczanie unikalnych programów o tematyce żużlowej, w tym dokumentów sportowych – powiedziała  Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska cytowana przez ekstraliga.pl.

Tegoroczny sezon Metalkas 2. Ekstraligi będzie pierwszym z nowymi zarządzającymi, co może realnie wpłynąć na zwiększenie ciągle wzrastającego poziomu ligi. Nowy kontrakt telewizyjny również może temu pomóc, gdyż z pewnością będzie on opiewał na wyższą kwotę niż było to przy aktualnie trwającym.

356235252 730385665755700 4942333893949916623 n
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *