Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Potyczka dwóch krańców tabeli, czyli Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Potyczka dwóch krańców tabeli, czyli Betard Sparta Wrocław – ZOOleszcz GKM Grudziądz [ZAPOWIEDŹ]

Już jutro o godzinie osiemnastej Betard Sparta Wrocław podejmie na Stadionie Olimpijskim ZOOleszcz GKM Grudziądz. Poprzednie spotkanie obu drużyn zakończyło się wynikiem 48:42 na korzyść wrocławian. 

Awizowane składy na mecz Platinum Motor Lublin – For Nature Solutions Apator Toruń

Podczas szóstej rundy Spartanie musieli odpierać ataki grudziądzan, którzy nie raz pokazali, że na swoim torze są bardzo mocni. Mimo tego przyjezdni kontrolowali przebieg spotkania i udało im się zwyciężyć przewagą sześciu punktów. Ważną postacią był tam Artem Łaguta, który potwierdził znakomitą znajomość toru przy Hallera 4, a ta zaprocentowała w byciu liderem swojej drużyny. Rakietą po stronie gospodarzy był Max Fricke. Australijczyk potwierdził to, że jest w gazie i na swoim koncie zapisał aż piętnaście punktów. 

Wrocławianie po rundzie zasadniczej pozostają niepokonani i z czternastoma punktami znajdują się na pierwszej pozycji w tabeli PGE Ekstraligi. Ostatni mecz w ich wykonaniu zakończył się deklasacją beniaminka aż trzydziestoma czterema punktami. Ekipa Dariusza Śledzia na przekroju odjechanych dotychczas meczy pokazuje, że mimo słabszej dyspozycji któregoś z zawodników i przysłowiowej “dziury”, reszta drużyny jest w stanie ją załatać. 

Grudziądzanie z czterema punktami zamykają ligową tabelę. Mają jednak tyle samo punktów co Wilki Krosno, musimy mieć jednak na uwadze to, że Gołębie odjechały jedno spotkanie więcej. Pokazali oni jednak niemałą wolę walki zwyciężając z obecnymi Mistrzami Polski 56:34. Od lat wiadome jest, że GKM toczy bój o wygraną do samego końca i nie osiada na laurach. Możemy się więc spodziewać ciekawej i emocjonującej drugiej części sezonu w ich wykonaniu. 

Betard Sparta Wrocław od początku rozgrywek jest w bezbłędnej dyspozycji. ZOOleszcz GKM Grudziądz jest za to walczakiem, który lubi zaskakiwać drużyny z topowej części ogólnego zestawienia. Większym faworytem jest mimo tego drużyna ze stolicy Dolnego Śląska, jednak przyjezdnych nie będzie można zlekceważyć. Zapowiada nam się więc ciekawy mecz, którego transmisję można obejrzeć już od 17:30 w Eleven Sports 1. 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

9. Tai Woffinden

10. Dan Bewley

11. Artem Łaguta

12. Piotr Pawlicki

13. Maciej Janowski

14. Mateusz Panicz

15. Bartłomiej Kowalski

ZOOleszcz GKM Grudziądz: 

1. Nicki Pedersen

2. Gleb Czugunow

3. Frederik Jakobsen

4. Wadim Tarasienko

5. Max Fricke

6. Kacper Pludra

7. Kacper Łobodziński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *