Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Polonia szybko sprawdzi się w sezonie 2024. Wymagający początek rozgrywek

Kryterium Asów
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Polonia szybko sprawdzi się w sezonie 2024. Wymagający początek rozgrywek

W czwartkowy wieczór podczas „Kolegium Żużlowego” Canal+ ogłoszono terminarz Speedway 2. Ekstraligi. Kibice i eksperci momentalnie zabrali się więc do analizy szans poszczególnych drużyn. Niektóre z nich wejdą w sezon dość spokojnie, natomiast inne już na samym początku pojadą bardzo ważne spotkania. Do tej drugiej kategorii zalicza się Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

Polonia Bydgoszcz – Arged Malesa Ostrów na start

Niewątpliwie hitem 1. kolejki Speedway 2. Ekstraligi będzie starcie bydgoskiej Polonii z Arged Malesą Ostrów. W oczach wielu są to dwie najsilniejsze drużyny w całej lidze, a co za tym idzie główni faworyci do awansu do najlepszej żużlowej ligi świata. Można z dość dużym prawdopodobieństwem założyć, że ich drogi mogą skrzyżować się jeszcze w play-offach, niemniej jednak bezpośrednie spotkania w rundzie zasadniczej nie będą pozbawione znaczenia i wagi.

Na Bydgoszczanach będzie ciążyć dość spora presja związana z tym, że hit 1. kolejki odbędzie się na ich stadionie. Ostrowianie nie będą rozpaczać, jeśli przegrają na trudnym terenie. Bydgoszczanie z kolei mogą zaliczyć mały falstart, jeśli stracą punkty i już od początku sezonu ich przeciwnicy uzyskają pewnego rodzaju przewagę psychologiczną

W drugiej kolejce czekają Wilki Krosno

W drużynie „Gryfów” może zrobić się jeszcze cieplej tydzień później. Wówczas bowiem Polonia pojedzie powalczyć o punkty do spadkowicza z PGE Ekstraligi – Cellfast Wilków Krosno. Wilki również należą do grona najmocniejszych drużyn w lidze, a ich tor powinien na poziomie Speedway 2. Ekstraligi stanowić spory atut.

Jeśli Polonia nie zdołałaby wygrać meczu otwarcia z Arged Malesą Ostrów, a następnie poległa również w Krośnie, w Bydgoszczy już na dzień dobry mógłby wkraść się niepotrzebny chaos. Nawet dwie porażki niczego jednak nie przekreślą – do wygrania pozostanie nadal dwanaście kolejnych meczów rundy zasadniczej, a potem play-offy, w których wszystko tak naprawdę zaczyna się od zera.

Polonia ostrovia
Fot. Sonia Kaps
bydzia
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *